banner153
12 Temmuz 2020 Pazar

MAĞDURİYETLER BİR AN ÖNCE GİDERİLMELİDİR

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, sel felaketinin yaşandığı ilçelerde vatandaşların zararının bir an önce tespit edilerek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söyledi.

22 Haziran 2020 Pazartesi 14:54
Bu haber 263 kez okundu
MAĞDURİYETLER BİR AN ÖNCE GİDERİLMELİDİR
Haberici -->

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, sel felaketinin yaşandığı ilçelerde vatandaşların zararının bir an önce tespit edilerek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söyledi.

Kayseri’nin Kocasinan ve Develi ilçelerinde meydana gelen sel baskınlarının ardından harekete geçen CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer,

vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, yaşanan mağduriyetlerin bir an önce giderilmesini istedi. İlçe başkanlarından yaşanan sel baskınları hakkında bilgi alan Özer,

“Develi ilçemizdeki sel nedeniyle; Erciyes'ten gelen Çevreyolundan Sindelhöyük Bozburun mevkiine kadar bulunan kabak tarlalarını ve ekinleri sel vurduğunu, tarlaların tamamen zarar gördüğünü üzülerek öğrendik, Ekinlerin büyük bir çoğunluğu selden zarar görmüş. Bölgede bir petrol istasyonunu su basmış ve üniversitenin duvarı sel nedeniyle yıkılmış. Yine Aşık Seyrani Mahallemizde selden zarar gören konutlar var.

2009 yılında yine benzer bir sorun yaşandı. O dönemde taşkın kanal için proje hazırlandı, bütçe ayrıldı ama maalesef yapılmadı. Yani bu yaşadığımız sorun göz göre göre meydana geldi. Elbette doğal afetleri önleyemezsiniz ama alınacak tedbirlerle zararı en aza indirebilirsiniz. Doğayı talan edip, dere yataklarına binalar dikip sonrada doğal afet demek, iş bilmemektir” dedi.

Kocasinan ilçesinde ise; Mahzemin, Ebiç ve Yamula bölgelerinde yine çeşitli hasarların olduğunu ve bir vatandaşın il başkanlığına gelerek mağduriyetini anlattığını bildiren Ümit ÖZER

 “Argıncık’ta oturan bir vatandaşımız, sel nedeniyle  evinin sular altında kaldığını fakat hiçbir yerel yöneticiden yardım alamadığını dile getirerek bizden yardım istedi, Kocasinan ilçe Başkanımız ve Belediye Meclis Üyemiz aracılığı ile su tahliye işlemleri için bölgeye vidanjör çağrılıp vatandaşımızın mağduriyeti giderilmiştir” dedi.

BİLBOARD BELEDİYECİLİĞİNİN SONUCU 

“Bu yaşananlar Kayseri’de bilboard belediyeciliği olduğunun ispatıdır, kriz yönetebilecek bir afet merkezi şarttır, alt yapı sorunlarının şehrimizi getirdiği son nokta apaçık ortadadır, siyasi irade görevini yerine getirmelidir” diyen Özer,  tüm bölgelerdeki hasarların acilen tespit edilmesi gerektiğini, hasatları zarar gören çiftçilerimizin ve mağdur olan vatandaşların zararlarının acilen giderilmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV