banner87
26 Mart 2019 Salı

MAHMUT HİÇYILMAZ, KÜLLİYEDE

‘Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtımı ve 2017 Yılında Hazırlıkları Tamamlanan Yatırımlara Teşvik Belgesi Dağıtım Töreni’ne katıldı.

10 Nisan 2018 Salı 06:53
Bu haber 435 kez okundu
MAHMUT HİÇYILMAZ, KÜLLİYEDE
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, ‘Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtımı ve 2017 Yılında Hazırlıkları Tamamlanan Yatırımlara Teşvik Belgesi Dağıtım Töreni’ne katıldı.

Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtımına ilişkin açıklamada bulunan ve bu sistemin Türkiye için büyük bir kazanç olduğuna vurgu yapan Başkan Hiçyılmaz, “Açıklanan süper teşvik paketi, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefimizdeki iradeyi göstermektedir” dedi.

Başkan Hiçyılmaz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğindeki törende, proje bazlı teşvik sisteminden yararlanacak büyük yatırımların ne şekilde destekleneceği açıklandı.  Türkiye’nin cari açık verdiği, sanayinin sürdürülebilirliği için kritik olan ürünleri ve yüksek teknolojili ürünleri kapsayacak şekilde üretim için devletin vereceği destekler tek tek sıralandı. İş dünyası olarak, bu sistemin Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Proje bazlı teşvik sisteminden yararlanarak toplam 135 milyar lira bedelle teşvik belgesi alan, 23 ayrı yatırım projesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklandığını belirten Başkan Hiçyılmaz, “Toplantıda projeleri yürütecek firmalar tek tek tanıtıldı ve özellikle cari açığın düşürülmesine ne kadar katkı sağlayacakları açıklandı. Bu 23 yatırımın diğer yatırımlara örnek teşkil edeceği düşünüldüğünde, yeni sistemin Türkiye’ye katkıları daha iyi fark edilecektir. Bu yatırımları gerçekleştiren firmalarımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin teşvik konusunda bu noktaya ulaşmasından dolayı memnuniyet duyduklarının altını çizen Başkan Hiçyılmaz, “Üretimin yanı sıra, pazarlama ve ihracat noktasında da teşviklerin üst düzeye çıkarılması iş dünyasının beklentisidir.  Bu bakımdan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize güven duymaktayız” ifadelerini kullandı.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törende Başkan Hiçyılmaz’a, KTO Meclis Üyesi Orhan Yağcıoğlu eşlik etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV