banner87
19 Mart 2019 Salı

MAKAM İÇİN YOLA ÇIKMADIK

Milletvekili adayı olarak gösterilmemesiyle ilgili birkaç gündür yaşanan tartışmalara Yusuf Halaçoğlu son noktayı koydu.

24 Mayıs 2018 Perşembe 03:49
Bu haber 726 kez okundu
MAKAM İÇİN YOLA ÇIKMADIK
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, isminin milletvekili aday listelerinde olmamasıyla ilgili açıklama yaparak, “Sosyal medyada bu durumu çarpıtarak verenler iyice anlasın ki, benim milletvekili olmam önemli değil. Biz makam için yola çıkmadık” dedi.

Milletvekili adayı olarak gösterilmemesiyle ilgili birkaç gündür yaşanan tartışmalara Yusuf Halaçoğlu son noktayı koydu. Halaçoğlu, sosyal medyadaki kendisine ait hesaptan yaptığı paylaşımda milletvekili olmasının veya olmamasının önemli olmadığını işaret etti.

İşte Halaçoğlu’nun yaptığı açıklama;

“İYİ Parti listesinde adımın bulunmayışını çeşitli şekillerde yorumlayanlara: İYİ Partiyi kurmamız üzerine eşimin görevlendirilmesi yenilenmeyerek İstanbul’daki görevine dönmek zorunda kaldı. Her hafta 4 gün İstanbul’a gitti. Buna bağlı olarak henüz anaokuluna giden iki yavrumuza benim bakmam gerekti. O küçük yavrular annesini, anneleri de çocuklarını 1 yıl boyunca haftada 4 gün görmediler. Bunu kamuoyuyla paylaşmadım. Ancak önümüzdeki öğretim yılında ilkokula başlayacakları için İzmir'e yerleşmeye karar verdik. Bu sebeple de seçimde İzmir veya Ankara'dan aday gösterilmeyi istedim.”

Sonraki süreçte aday gösterilmemesi konusunda da değerlendirme yapan Halaçoğlu, “Ancak aday belirlemeleri sırasında buraların dolu olduğu için Kayseri 1. Sırayı teklif etti. Kayseri'nin benim için uygun olmadığını belirttim ve söylediğim iki ilde değerlendirmesini istedim. Sonuçta büyük mücadele vermiş, başka hiçbir beklentisi olmayan biri olarak aile düzenimizi sağlamaya çalışıyordum. Kayseri'yi istemeyince listede yer almadım. Ancak şunu belirtmek istiyorum. Sosyal medyada bu durumu çarpıtarak verenler iyice anlasın ki, benim milletvekili olmam önemli değil. Biz makam için yola çıkmadık.
Hedefimiz. Türkiye'yi yeniden parlamenter demokratik hukuk devleti olarak inşa etmek ve tek adam yönetiminden kurtarmak. Listede yer almasam da bütün varlığımla hiçbir küskünlük göstermeden bu yolda mücadeleye devam edeceğim. Çocuklarımıza emin bir gelecek için çalışacağım” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV