banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

MANEVİ DEPREME DAYANIKSIZ

Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, ülkelerin aile kalkınmasına artık önem verdiğine işaret ederek, “Günümüzün şaşalı, ihtişamlı evlerimizi fiziksel depremlere çok dayanıklıdır. Ama bilin ki; metafiziksel ve manevi depremlere çok dayanıksız” dedi.

04 Ekim 2018 Perşembe 07:10
Bu haber 631 kez okundu
MANEVİ DEPREME DAYANIKSIZ
Haberici -->

Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, ülkelerin aile kalkınmasına artık önem verdiğine işaret ederek, “Günümüzün şaşalı, ihtişamlı evlerimizi fiziksel depremlere çok dayanıklıdır. Ama bilin ki; metafiziksel ve manevi depremlere çok dayanıksız” dedi.

İl Müdürü Nevzat Özer, bakanlıklarının yaralı ve hasarlı gönülleri tamir eden, yaralı ve hasarlı gönüllere merhem olan bir bakanlık olduğunu ifade etti. “Bakanlık olarak kadın engelli çocuk şehit ve gazi dul yetim ve öksüz çocukların olduğu geniş bir konsepte geniş bir alana bakan bakanlığız. Bizde daha çok rahat olan kişiler yok. Sorumluluk ve yükümlüğümüz ağır” diyen İl Müdürü Özer, yaptıkları çalışmalar ve aile kurumu ile ilgili şu bilgileri verdi;

KEŞFETMEKTE ZORLANIYORUZ

“İnsan odaklı olmak insana bakış açılı olmak her şeyden daha çok önem vereceğimiz alana gitmekte. Ülkeler ekonomik gelişmeyle birlikte ailelerin kalkınmasının ne kadar önemli olduğunun farkına vardılar. İletişim çağında yaşıyoruz. Daha az iletişim kuruyoruz. Uzaya gittik. Galaksiyeler keşfettik. Maalesef yanı başımızdaki eşimizi, çocuğumuzu keşfetmekte zorlanıyoruz. Aya adım basan insanoğlu bir adım ötesindeki komşunun evine ayak başmakta zorlanıyoruz.”

ŞAŞALI EVLERİMİZ VAR

“Hedef kitlemizdeki çocuk ve gençlerimize baktığımızda çocuklarımız, 15 yıl öncesinde olan çocuklarımız gibi otur dediğimizde oturan, kalk dediğimizde kalkan çocuklarımız değil. İçinde bulunduğumuzu durumda felsefesine uygun çocuk yetiştirmeliyiz. Buna daha çok ihtiyacımız var. Günümüzün şaşalı ihtişamlı evlerimizi fiziksel depremlere çok dayanıklıdır. Ama bilin ki metafiziksel ve manevi depremlere çok dayanıksız. Ufak bir kavgada gürültüde aile içindeki ilişkilerde sıkıntılar taşıyan insanlarla hemhal olan bakanlığız. Bunu görüyoruz. Demek ki; bazı şeylerde maddenin ne kadar boş ve anlamsız olduğunu her şeyin aile içi mutlulukla devam ettiğini görmeliyiz. Bunu birilerinin hatırlatması gerekiyor. Bu bizim bakanlığımızda bir alanda üzerinde görülecek şey değil. Bakanlıklar, STK’lar kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekten çok iş düşüyor.”

AİLE GÜÇLÜ SIĞINAK

“Aile son ve güçlü sığınak. Tekrar anne ve babalığı güçlendirmek zorundayız. Bizlere çok iş düşüyor. Bugün anne ve babalar ile çocuklar arasında bazı sıkıntılar var. Günümüz çocuğu adeta elektronik bakıcılara emanet ettik. Cep telefonu ve bilgisayar günümüzün bakıcılarıdır. Çocuklarımıza iyi bakıcılık yapıyor. Teknolojinin altlarında indiklerinde çok iyi evlatlarımıza aşılamadığımız bazı noktalarda sıkıntılar yaşıyoruz. Umutsuz değiliz. Ciddi çalışmalarımız var.”

EGOLARI ŞİŞMİŞ

“Günümüz çocukları egolara şişmiş anne ve babaları ile fazlasıyla eşit. Mutlak özgürlük çağında yaşayan çocuklarımız gerçekten hayatta en ufak sıkıntı acı ve hayal kırıklığı  yaşadıklarında ego balonları sönüveriyor. Çocuklarımızı gençlerimizi lütfen alın huzurevi çocuk bakım evi, hastaların son demini yaşadıkları hastanelerin yoğun bakımlarına götürün. Istırabın hayal kırıklığının bir insana dokunduğunda neler yapabileceğini yaşandığını görsünler. Gerecek hayatın realitenin içine girsinler. Acı ve sıkıntının bir insana çok büyük artı değerler kattığını öğretmeliyiz.”

65 KİŞİYE ULAŞTIK

“2017 yılında başladığımız bu eğitimlerde 35 bin kişiye ulaştık. 2018 yılında 30 bine ulaştık. 2019 yılında 409 bin kişiye ulaşacağız. İlçeler ağırlıklı idi.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV