banner167
banner182
04 Aralık 2021 Cumartesi

MARKA ŞEHİR OLMAK İÇİN KOŞTURACAĞIZ

HAK-İŞ Konfederasyonu ile Kayseri Büyükşehir, Talas, Kocasinan, Melikgazi Belediyeleri ile KASKİ arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Törende konuşan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’yi marka şehir haline getirmek için koşturacağız” dedi.

14 Mart 2019 Perşembe 10:04
Bu haber 510 kez okundu
MARKA ŞEHİR OLMAK İÇİN KOŞTURACAĞIZ
Haberici -->

HAK-İŞ Konfederasyonu ile Kayseri Büyükşehir, Talas, Kocasinan, Melikgazi Belediyeleri ile KASKİ arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Törende konuşan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’yi marka şehir haline getirmek için koşturacağız” dedi. 

Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen imza töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Toplu sözleşmenin imzalanmasıyla devam eden törenin açılış konuşmasını Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik yaptı. Sözleşme hakkında bilgiler veren Çelik, "Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığımızla Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi Belediyesi, Talas Belediyesi, Kocasinan Belediyesi ve KASKİ Genel Müdürlüğü arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz bugün imzalanmıştır" dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç ise yaptığı konuşmada hep birlikte Kayseri'yi daha iyi yerlere getirebilmek için çalışacaklarını ifade ederek; “Cenabı Allah’a şükürler olsun birlik, beraberlik ve huzur içerisinde Kayserimize hizmet etmeyi ibadet bilen bir anlayış içerisinde el ele vermek suretiyle yıllardır sizlerle beraber koşturuyoruz. Sizler bize güç verdiniz, destek oldunuz. Yaptığımız hizmetlerle büyükşehirimizde, Melikgazimizde, Kocasinanımızda, Talasımızda ve diğer ilçelerimizde adeta gönül gönle vermek suretiyle Kayserimizin ay yıldızlı Türk bayrağımıza, vatanına, devletine, milletine bağlı güzel insanlara hep beraber hizmet ettik. Bugün Kayseri’den ‘Marka şehir’ olarak bahsediliyor, Türkiye’de övgüyle söz ediliyorsa bunu sağlayan sizlersiniz. Sizlerle minnet duyuyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de el ele, gönül gönüle birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi zedelemeden Kayserimizi daha iyi noktalara taşımak, marka şehri olan Kayseri’yi markalar şehri haline getirmek için hep birlikte koşturacağız" şeklinde konuştu. Hizmet İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da sendika olarak amaçlarının kuruluşundan bu yana birlik ve bütünlüğü korumak ve hizmet etmek olduğunun altını çizerek; “Hak-İş 43 yaşında, 1976 yılında bir avuç inanmış dava adamlarının zor şartlarda yola çıkarak yola kurdukları yerli ve milli bir konfederasyonumuz. 81 ilde örgütlü, 1 tanesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olmak üzere 22 sendikasıyla 700 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonundan bir tanesi. Hak-İş’in diğer konfederasyonlardan farkı bu toprakları bin yıldan fazladır vatan yapan değerlerin hepsini içine alan sendikacılığını taşımaya çalışan bir örgüt" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de yapılan tüm projeleri el birliği ile gece gündüz çalışarak bitirdiklerini kaydederek; “Bize soruyorlar, ‘Topu topu 4 sene görevde kaldın ama dünya kadar iş yaptın. Nasıl yaptın bu işi?’ diye. Cevabı sizlerde. Çünkü o kadar işi gece gündüz demeden çalışan sizler sayesinde yaptık. Sizlere teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız birlik ve beraberliğin önemine değinerek, toplu iş sözleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV