banner87
19 Mart 2019 Salı

MAZERETÇİLİK BAŞARISIZLIĞA YOL AÇAR

Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, üniversite öğrencilerine öğütler verdi

06 Nisan 2018 Cuma 07:15
Bu haber 415 kez okundu
MAZERETÇİLİK BAŞARISIZLIĞA YOL AÇAR
Haberici -->
Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, üniversite öğrencilerine öğütler vererek, “Öğrenilmiş çaresizlik, özgüven eksikliği, mazeretçilik, atalet ve koşullara bağlı kalmak gibi sebepler başarısızlığa yol açar” dedi.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü tarafından düzenlenen Kariyer Günlerinin dördüncüsü, Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın konuşmacı olarak katıldığı söyleşi programıyla tamamlandı.

İİBF Konferans Salonunda düzenlenen söyleşide, “Kariyer ve Başarılı Bir Hayat” konulu konuşma yapan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Üniversite öğrencilerine öğütlerde bulundu. Konuşmasında, “Başarı, arzulayana verilir, başarı bir gayret unsurudur” diyen Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Genelde nicel unsurlarla ölçülmeye çalışılan başarı, insanı bulunduğu konumdan bir adım ileriye gitmesi olarak algılanır. Oysa kamil insan, elinden, dilinden, belinden kimsenin zarar görmediği insandır. Yani, kendisini kurtarmış, istediği yeterliliğe ulaşmış ve sahip olduklarını çevresiyle paylaşma olgunluğuna ulaşmış insandır.”

Öğrenilmiş çaresizlik, özgüven eksikliği, mazeretçilik, atalet ve koşullara bağlı kalmak gibi sebeplerin başarısızlığa yol açtığına dikkat çeken Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, başarı için yol haritasında olması gereken özellikleri tek tek sıraladı ve iyi bir kariyer için öğrenim düzeyinin, kişisel becerilerin ve sosyal çevrenin yanı sıra kader, kısmet, nasip ve şans gibi faktörlerin etkili olduğunu ifade etti.

Öğrencilerin sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya söyleşi sonunda İİBF Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya tarafından plaket takdim edildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV