banner87
21 Mart 2019 Perşembe

MAZLUMDER 28 ŞUBAT EYLEMİ SÜRÜYOR

28 Şubat döneminde yargı kararı ile cezaevlerinde bulunanların tahliye edilmesi istiyor

22 Şubat 2018 Perşembe 07:14
Bu haber 322 kez okundu
MAZLUMDER 28 ŞUBAT EYLEMİ SÜRÜYOR
Haberici -->

Mazlumder, 28 Şubat’ta verilen yargı kararlarıyla ilgili tepkisini sürdürüyor. 28 Şubat döneminde yargı kararı ile cezaevlerinde bulunanların tahliye edilmesi istiyor.

Mazlumder üyesi Ayşe Tokca, yaptığı açıklamada, “Yedinci haftasında, şubelerimizle ve bu talebimize destek veren bütün kişi ve kurumlarla “28 Şubat Mahpusları Serbest Bırakılsın!” demeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta başta Bolu Cezaevi olmak üzere Diyarbakır, Batman ve Sivas Cezaevlerinin önünden hemen her çevreden geniş bir katılımla dillendirdiğimiz bu talep maalesef bugüne kadar somut bir çözüm iradesi ile karşılık bulmadı. Tek bir kanun maddesi ile çözülebilecek bir meselenin akıl ve vicdan sınırlarını zorlayacak derecede ihmal edilmesi, çelişki üstüne çelişki üreten yargının günahlarının görmezden gelinmesi, hayatı çalınan insanların ve ailelerin yaşadıklarına yönelik umursamazlık bu kadar açıkken artık bu konuda ne diyeceğimizi bilemez durumdayız. 28 Şubat’a darbe, yargılamalara brifingli yargılamalar dedikten sonra bu yargılamalar neticesinde verilen siyasi kararlara meşru kararlar muamelesi yapmak çelişkiden öte bir anlam ifade etmemektedir. Açıktır ki infazlar tamamlandıktan sonra gelecek bir yeniden yargılama düzenlemesi ya da iade-i itibarlar 30 yılını cezaevlerinde geçiren insanlar açısından hiçbir şey ifade etmeyecektir. Çocukları babasız, anneleri evlatsız bırakan bu sorunun hemen şimdi çözülmesi gerekmektedir” dedi.

Tokca, “Mazlumder olarak bıkmadan usanmadan, 28 Şubat Siyasi Yargı Kararları İptal Edilsin! 28 Şubat Mahpusları Derhal Serbest Bırakılsın! talebimizi tekrar ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV