banner87
19 Nisan 2019 Cuma

MAZLUMDER’DEN KARADENİZ GEZİSİ

Mazlumder Kayseri Şubesi, üyeleri için Doğu Karadeniz’de bulunan Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batum, Gümüşhane ve Erzincan illerine tarih ve doğa gezisi düzenledi.

15 Eylül 2018 Cumartesi 08:40
Bu haber 248 kez okundu
MAZLUMDER’DEN KARADENİZ GEZİSİ
Haberici -->
Mazlumder Kayseri Şubesi, üyeleri için Doğu Karadeniz’de bulunan Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batum, Gümüşhane ve Erzincan illerine tarih ve doğa gezisi düzenledi.

Gezide Kayseri’den yola çıkan üyeler önce Ordu iline ulaşarak yapılan kahvaltının ardından şehir merkezini gezdiler, sahilde bol bol Karadeniz’in sularını seyrettiler. Daha sonra önce arabayla ardından teleferikle Boztepe’ye çıkarak Ordu ilinin güzelliklerini doya doya izlediler. 

Ordu ziyaretini tamamlayan Mazlumder üyeleri, karayoluyla Giresun’a doğru yola çıktılar. Önce Giresun şehir merkezini, daha sonra Giresun kalesini gezip kaleden şehri ve Karadeniz’i doya doya izleyen üyeler şehrin ve kalenin geçmişi hakkında bilgiler aldılar.

Giresun ziyaretinin ardından aynı gün Trabzon’a doğru yoluna devam eden Mazlumder ekibi Akçaabat ilçesinde yenen akşam yemeğinin ardından Trabzon’a oldukça yakın, dağlar arasında güzel bir manzara oluşturan Sera Gölünü ziyaret edip bol bol seyreden üyeleri birinci gün akşamı Trabzon’da konakladılar.

Gezinin ikinci günü, Trabzon Boztepe, Atatürk Köşkü, Zağanos Parkı ve Ayasofya Camiini ziyaret edip Cuma Namazını Ayasofya Camiinde eda edip bir müddet şehir turu atan gezi ekibi öğleden sonra ülkemizin doğa harikası köşelerinden biri olan Uzungöl’e hareket etti. İkindi sonrası Uzungöl’e ulaşan ekip 2 saat kadar göl etrafında dolaşıp bol bol fotoğraf çektirdiler. Akşam namazından sonra Rize’ye ulaşmak için Uzungöl’den ayrıldılar.

İkinci günü akşamı Rize Güneysu ilçesinde konaklayan gezi ekibi 3. gün olan cumartesi günü kahvaltıyı müteakip Batum’a ulaşmak için yola çıktı. Sarp sınır kapısında kimlikleri eski olduğu için Gürcüstan’a girişlerine izin verilmeyen bazı üyelerin dışında büyük çoğunluk sınırı geçerek Batum’a ulaştılar, birkaç saat içinde buradaki botanik bahçesini ve sahil şeridini gezerek tekrar Türkiye’ye döndüler. 3. gün gezinin son durağı Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Ayder Yaylası oldu. Akşam vakti Ayder’e ulaşan ekip, serin yayla havasında Ayder’in doğal güzelliklerini seyrettiler, bol bol gezdiler, akşam namazını burada eda etmenin ardından tekrar Rize’ye döndüler.

Yol boyunca Trabzon üzerinden Zigana Geçidinden geçilerek Gümüşhane şehir merkezine ulaşan gezi ekibi burada eda edilen ikindi namazı ve dostların ikram ettiği çay ve ikramların ardından Erzincan’a doğru yola çıktı. Erzincan da kısa bir şehir turu atan Mazlumder ekibi burada yenen akşam yemeğini müteakip Sivas üzerinden Kayseri’ye dönmek için yola koyuldu. 7 saat süren bir yolculuğun ardından 10 Eylül pazartesi sabah saat 05.00 sularında Kayseri’ye ulaşılarak gezi tamamlandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV