banner153
28 Kasım 2020 Cumartesi

MECLİS ÜYELERİNDEN ÖVGÜ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi Meclis Üyelerini, Erkilet General Emir Gençlik Merkezi’nde verilen eğitimler hakkında bilgilendirdi. Bilgilendirme sonrasında meclis üyeleri belediyeye teşekkür etti.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 09:43
Bu haber 330 kez okundu
MECLİS ÜYELERİNDEN ÖVGÜ
Haberici -->
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi Meclis Üyelerini, Erkilet General Emir Gençlik Merkezi’nde verilen eğitimler hakkında bilgilendirdi. Bilgilendirme sonrasında meclis üyeleri belediyeye teşekkür etti.

Kayseri’de çoğu özel okullarda olmayan imkanları Kocasinanlı çocuklara ücretsiz sunduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, okul niteliğindeki bu tesis sayesinde üreten bireyler yetiştirdiklerini söyledi. Meclis üyeleri ise yapılan hizmetlerin takdire şayan olduğunu belirterek, hizmetlerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Meclis Üyelerini, Erkilet General Emir Gençlik Merkezi’nde misafir eden Başkan Çolakbayrakdar, tesiste verilen eğitimler hakkında detaylı bilgi aktardı.

Havacılık ve Uzay Bilimleri, Model Uçak ve İnsansız Hava Araçları Atölyesi ile 3D Sanal Gerçeklik sınıflarında sunulan hizmetleri misafirlerine anlatan Başkan Çolakbayrakdar, gençlerin daha iyi ve daha güçlü bir alt yapıyla yetişmeleri için yoğun gayret gösterdiklerini ifade etti.

 Bilim ve teknoloji alanında yapılan çalışmalarla fark oluşturduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “General Emir Gençlik Merkezi ile çocuklarımıza model uçak ve insansız hava araçlarının nasıl yapılacağı ve simülasyon eğitimiyle de nasıl uçuracaklarını öğretiyoruz. Özellikle Kocasinan sınırları içerisinde bulunan ortaokul öğrencilerini, okul müfredatına uygun olarak buraya getiriyor ve eğitimler veriyoruz. Her gün farklı bir okuldan gelen öğrenciler burada eğitim görüyorlar. Kayseri’de özel okullarda olmayan imkanları, burada Kocasinanlı çocuklara sunuyoruz. Tesisimize gelen çocuklarımız, aldıkları eğitimlerle yerli ve milli olarak teknolojik ürünler tasarlayıp üretiyor. Burada gençlerimiz, yazılımını dahi kendilerinin yaparak model olarak ürettikleri İHA’lar ile robotlar, önümüzdeki dönemde ülkemizin yerli ve milli üretimine büyük katkı sağlayacak. İnşallah bu tesise ek olarak daha iyilerini ve daha yenilerini yapacağız. Yakın zamanda Erkilet’te Müslüman Türk Alimleri Müzesi olarak hizmet verecek olan tesisi hizmete sunacağız. Burada da, geçmişte insanlığa büyük faydalar sağlayan önemli buluşlar gerçekleştirmiş bilim insanlarını geleceğimizin teminatı yavrularımıza tanıtmış olacağız. Özellikle vermiş olduğumuz eğitimle geleceğin bilim adamlarını ve teknoloji yıldızlarını yetiştirmeye katkı sağlıyoruz. İnşallah gençlerimiz, dijital dünyanın teknolojilerini üreten bireyler haline gelecek” ifadelerini kullandı.

Meclis Üyeleri ise Kocasinan Akademi çatısı altında verilen eğitimlerin takdire şayan olduğunu dile getirerek, Başkan Çolakbayrakdar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV