banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

MECLİSE ADRES ÖNERİSİ

MHP'li Kazım Yücel, gelişmiş kentlerdeki adres kolaylığına dikkat çekti

13 Eylül 2017 Çarşamba 08:10
Bu haber 397 kez okundu
MECLİSE ADRES ÖNERİSİ

MHP’li Meclis Üyesi Kazım Yücel, gelişmiş birçok ülkede adres tarifi yada adres bulmanın çok kolay olduğunu ifade etti. Adres bilgisinin sade olduğunu aktaran Yücel, kısa ve öz adres bilgisiyle insanların navigasyona bile gerek kalmadan, kimseye sormadan aradığı adresi bulacağını ve modern kentlerin özelliklerinden birisinin bu olduğunu dile getirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Kazım Yücel, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında günlük yaşamda insanların zorlandığı, özellikle kent dışından gelen çok sayıda misafiri zor durumda bırakan adres bulma ile ilgili gelişmiş dünya kentlerinde olduğu gibi adres bilgisinin kolaylaştırılmasını önerdi.

MHP’li Kazım Yücel’in önerisi meclis üyeleri tarafından da kabul görürken, şu açıklamayı yaptı:

“Merkez ilçeleri dışında diğer ilçelerimizde sokak isimleri gayet normaldir. Çünkü nüfusu düşüktür. Oradaki isimleri bulmak kolaydır. Melikgazi, Kocasinan yani büyükşehir belediyesi gibi yerlerde adres tarifi de adresi bulmakta çok zordur. Fevzi Çakmak mahallesi diyoruz. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı diyoruz. Billur caddesi diyoruz. Çıkmaz sokak diyoruz. Birde üstüne apartman ismini söylüyoruz. Bu adresi tekrar etmemizde mümkün değil. Yabancı arkadaşlarımıza bu adres noktasında tarif ederken gülünç hale geliyoruz. Ne dedin anlamadım der gibi. Birçoğumuzun kabul edeceği konuyu dillendiriyoruz. Dünyada gelişmiş kentlerde adres o kadar net ki. İsim ve bulvar adı numara ile veriliyor. Burada Kayseri için şöyle olabilir. Sivas Caddesi 1. Cadde 2. Sokak 3 nolu apartman oturan daire sayısı 9. Sivas caddesi 1 taksim 2’inci sokak, 3 apartman taksim 9’da daire. Bu çok kısa. Şehitlerimizi anma adına bulvarlara isimlerini veriyoruz. Birde o apartmanlara isim koymakla işi zorlaştırıyoruz. Net olarak. Sokağa girildiğinde baştaki apartman numarasının 1 olduğunu, sonundakinin de 50 olduğunu bilmeliyiz. Baştaki Gül apartmanı sondaki ne apartmanı bilmek mümkün değil. İsmi nedir bilmek mümkün değil. Bunu ele alalım. Organize caddede bu iş kolay. 7. Cadde 2 sokak deniyor ve net olarak bulunuluyor.”

Kazım Yücel, bu konuda özellikle merkezdeki ilçe belediye başkanlarının yapacağı çalışmanın kent adına kolaylık sağlayacağına dile getirerek, “Kayseri’ye gelecek insanlara navigasyona bile gerek kalmadan adres bulmalarına imkan sağlarız.  Apartmanların isimleri sizleri de sıkıntıya sokuyor. Bir sokağa giriyoruz. 22 apartman var. Orada Kazım isminde apartman bulmak yerine 1 ve 2 diyerek numara versek apartmanlara bu iş kolay olur. Kazım apartmanı yada başka isimli apartmanı aramayız ve bunun için birine de sormak gerekmez” dedi.

 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV