banner167
banner165
17 Ocak 2021 Pazar

MELEK YATIRIMCILAR ZİRVEDE BULUŞTU

Erciyes Teknopark tarafından ‘Summit Erciyes: Geleceğe Yatırım Yapanlar Zirvesi’ Erciyes Dağı’nda gerçekleştirildi.

15 Ocak 2020 Çarşamba 06:52
Bu haber 351 kez okundu
MELEK YATIRIMCILAR ZİRVEDE BULUŞTU
Haberici -->

Erciyes Teknopark tarafından ‘Summit Erciyes: Geleceğe Yatırım Yapanlar Zirvesi’ Erciyes Dağı’nda gerçekleştirildi.

Daralan ekonomiden kurtulma yolları, erken aşama yatırım pazarı fırsatları, rekabet üstünlüğü elde etme ve teknoloji yatırımları yapan iş insanlarının tecrübe paylaşımları yapıldığı zirvede ulusal çapta yatırımcılarla girişimciler bir araya geldi. Programın açılışında konuşan Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy girişimciliğin dünya üzerindeki önemine değinerek; “Bu zirvenin tarihi müteşebbislerle dolu girişimcilik hikayelerinin ilk yazıldığı yer olan ticaretin beşiği şehrimizde yapılıyor olması bizleri memnun etmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, Kayseri Ticaret Odası olarak da üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Son 20 yılda değişen dünya düzenine bağlı olarak girişimcilik evrim geçirmiş, geçirmeye de devam edecektir. Son yıllarda teknoloji şirketlerinin gösterdiği atılımlarla isimlerini 2025 yıl önce kimsenin bilmediği şirketlerin ve kişilerin bugün geldiği noktalar hepimizin malumudur. Bu bağlamda çağı yakalamak, geleceğe yatırım yapmak girişimciliğin hamurunda olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi ise, "Girişimcilik faaliyetleri ülkelerin ekonomik kalkınmasında önemli bir paya sahiptir. Küreselleşen rekabet koşulları girişimcilik faaliyetlerinin önemini açıkça ortaya koymaktadır. Bunların desteklenmesi de bir o kadar önemlidir. Fikirlerin hayat bulabilmesi için ana ihtiyaçlardan biri finansman kaynağıdır. Bu ihtiyacın karşılanabilmesi için yeni finansman yöntemleri bulma gereksinimi doğmuştur. Bu yöntemlerinin başında da melek yatırımcılar gelmektedir. Bilginin ve bilgiye dayalı üretimin gittikçe önem kazandığı günümüz ekonomisinde, melek sermaye yerine getirdiği fonksiyonla başarı sağlamış ve büyük önem kazanmıştır. Tüm dünyada kullanılan yaygın bir finansman yöntemi haline gelmiştir. Bu yöntem Türkiye’de de 2013 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Şu anda ülkemizde uygulamaya dahil olan lisanslı melek yatırımcı sayısı 2019 yılının ilk çeyreği itibari ile 476’dır. Türkiye’de melek yatırımcılığın sektörlere göre dağılımı imalat sanayi ve hizmetler arasında eşit bir şekilde dağılmaktadır” diye konuştu.

İş dünyasına yönelik kritik konuların sektörün önde gelen temsilcileri tarafından değerlendirildiği Summit Erciyes Geleceğe Yatırım Yapanlar Zirvesi’nde konuşan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da Erciyes Teknoparkın kurulduğu günden bu yana Kayseri’deki geleneksel girişimciliği teknolojik girişimciliğe dönüştürebilmek hedefi ile faaliyetlerini sürdürdüğünü dile getirdi.

Prof. Dr. Çalış, “Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetici şirketi olarak görev yapan Erciyes Teknoparkımız, kurulduğu günden bu yana Kayseri’deki geleneksel girişimciliği teknolojik girişimciliğe dönüştürebilmek hedefi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Erciyes Teknopark olarak bölgemizde teknoloji ve yenilik tabanlı işletmelere yatırım yapılmasını ve işletmelerin uzun vadeli büyüyebilmeleri gayreti içerisindeyiz. Bu amaçla Türkiye’nin 14. Ve Anadolu’nun ilk akredite melek yatırımcı ağı olan Erciyes Melek Yatırım Ağı (ERBAN) teknoloji tabanlı iş fikirlerine yatırım arayan girişimcilere, bünyesinde yer alan yatırımcılar tarafından fon sağlanması adına Erciyes Teknopark çatısı altında hizmet vermektedir” dedi.

Summit Erciyes etkinliği açılış konuşmalarının ardından gün boyu iş dünyasının önemli temsilcilerinin sunumları, tecrübe paylaşımları ve önemli bir satış potansiyeli olan girişimcilerin yatırımcı sunumu yapmaları ile devam etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV