banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

MELİK ASLAN CAMİ YENİLENDİ

Başkan Memduh Büyükkılıç halkla bir araya geldi

01 Temmuz 2017 Cumartesi 09:56
Bu haber 939 kez okundu
MELİK ASLAN CAMİ YENİLENDİ
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeşilyurt Mahallesinde Melik Aslan Camii’nde Cuma namazı sonrası mahalle halkı ve esnaflar ile sohbet ederek belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yenilenen ve baştan aşağı restore edilen cami hizmet vermeye devam ediyor.

Belediye Başkan Yardımcıları ile Daire Müdürlerinin iştirak ettiği Yeşilyurt Mahalle gezisinde Başkan Memduh Büyükkılıç, Yeşilyurt Mahallesi’nin tarihi misyonu yanında doğal güzellikler içinde bir yerleşim alanı olduğunu ve 1465 yılında Dülkadir Beyliği döneminde inşa edilen Melik Aslan Camisi’nin aslına uygun olarak yenilerek çevresi ile bütünlük ile hizmete sunulduğunu söyledi.  Yeşilyurt Mahallesi’nin doğal korunması gereken yerleşim alanlarından biri olduğunu kendisine özgün bitki örtüsü ve doğal güzelliği ile korunması gereken alanlar içinde yer aldığını hatırlattı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Yeşilyurt Mahalle gezisi ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

 “Melikgazi Belediyesi olarak örnek ve referans belediye olmamızdaki en önemli faktör, semtler arasında ayrım yapmadan hizmet yapılması ve yatırım gerçekleştirilmesidir. Yeşilyurt Mahallemiz şehrimizin en eski mahallesi olup tarihi yapıları yanında doğal bitki örtesi ile bir cazibe merkezidir. Bu semtimizde yapılan mahalle ve esnaf gezisinde Yeşilyurt halkı tarihi ve doğal misyonun bozulmamasını istemektedir. Cadde ve sokaklar ile diğer yapıların mimari yapıda bütünlük sağlanması istemektedirler. Bu mahallemizde yer alan 600 yıllık Melik Aslan Camisini aslına uygun olarak onardık ve gelecek kuşaklara da hizmet vermesini sağladık. Anadolu kültür mirasına ve bölge halkına hayırlı olsun“ dedi

Başkan Memduh Büyükkılıç, birlik ve beraberliğin oluşması açısından Melikgazi Belediyesi’nin yatırımları ile mahalle halkının bir araya gelerek birliktelik ve beraberlik, kardeşlik ile kentli olmanın gereğini gösterdiğini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV