banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

MELİKGAZİ 15 YIL ÖNE GEÇTİ

Gelecek seneyi ağaçlandırma yılı ilan eden Melikgazi Belediyesi Melikgazi’nin daha hızlı bir şekilde yeşillenmesi için çalışmalara başladı.

26 Aralık 2019 Perşembe 09:33
Bu haber 385 kez okundu
MELİKGAZİ 15 YIL ÖNE GEÇTİ
Haberici -->
Gelecek seneyi ağaçlandırma yılı ilan eden Melikgazi Belediyesi Melikgazi’nin daha hızlı bir şekilde yeşillenmesi için çalışmalara başladı.

İlçenin birçok noktasına 10 ila 35 yaş arası büyük ağaçlar diken Melikgazi Belediyesi, birçok mahalle, cadde ve sokaklarda devasa ıhlamur, meşe, çınar ağaçlarını toprakla buluşturuyor.

Melikgazi’deki yeşil dokunun her geçen gün artacağını vurgulayan ve sahada ağaç dikimine katılan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi olarak farklı bir uygulama başlatıyoruz. Geçtiğimiz aylarda aldığımız binlerce ağacı, toprakla buluşturmaya başladık. Köklerini de leonardit madeni ile birlikte dikip daha hızlı kök salmasını sağlayacağız. Diktiğimiz ağaçların en küçüğü 10, en büyüğü yaklaşık 35 yaşında. Melikgazi’mizin 10-15 yılının daha öne çekip zamandan tasarruf yapıyoruz. Yaklaşık 10 metre boyunda ağaçlar dikeceğiz. Böylelikle hem bakım maliyetlerini en aza indirgemiş olacak, hem de ortalama 15-20 yıllık süre zarfında kavuşacağımız görüntüyü anında halkımızla buluşturmuş olacağız. Bu örnek bir çalışma. Ağaçlar öncelikle Prof. Dr. İhsan Ketin Bulvarı, İğdelidere Caddesi, Yıldırım Beyazıt ve Konaklar Mahallesi güzergahında yer alan kanal boyu etrafında dikilecek ve Danışmentgazi Mahallesinden Sivas Bulvarına yeşil bir bant oluşturulacak. Devamında yol kenarları, park ve bahçelerimiz ve ağaçlandırma alanlarımızda dikim faaliyetleri devam edecek. Şehrimizin aktif ve pasif yeşil alanlarına önemli bir katkıda bulunacak, ‘Daha Yeşil Bir Melikgazi’yi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, mevsim şartları uygun olduğu her sürede ağaçlarının dikimin devam edeceğini hatırlatarak ağaçların Melikgazi’nin geleceğine miras olduğunu söyledi.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV