banner87
23 Temmuz 2019 Salı

MELİKGAZİ 5 AYDIR MÜCADELE EDİYOR

Büyükkılıç, bu yıl yaz aylarında sıkıntı yaşamamak için her zaman olduğu gibi haşarat ile mücadele çalışmasının Mart ayı başında yani böcek ve haşaratın larva döneminde başladıklarını söyledi.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 16:50
Bu haber 401 kez okundu
MELİKGAZİ 5 AYDIR MÜCADELE EDİYOR
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu yıl yaz aylarında sıkıntı yaşamamak için her zaman olduğu gibi haşarat ile mücadele çalışmasının Mart ayı başında yani böcek ve haşaratın larva döneminde başladıklarını söyledi.

Haşaratın larva döneminde yapılan etkin çalışma ile sineksiz bir yaz geçirilmesi için mazot karışımı dumanlı ilaçlamadan vazgeçildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Bu yıl ilaçlama çalışmalarında ULV sistemi yani Soğuk Sisleme metodunun da uyguluyoruz. İlacı ile mazot karıştırıp duman ile yapılan eski ilaçlama metodunu bırakalı 5 yıl oldu. Ancak vatandaşlarımız eski duman ile yapılan ilaçlamaya alıştığı için sessiz olarak sadece sisleme yapılan yeni sistemi gözü ile görmeyence ilaçlamanın yapılmadığını zannediyor. Halbuki her mahalle haftada 3 kez ilaçlanıyor. Üstelik ekip sayısı 12 ye çıkarıldı. Özel sektörden de hizmet alıyoruz. İlaçlama yapılan semtlerde şimdi ilaçlama ekibinin geldiğini bildirmek için araçlara siren ve seslendirme cihazları yerleştiriyoruz”

İlaçlamanın etkili olabilmesi için öncelikle sinek yuvası olacak olan sulu atıkların çöplere atılmaması gerektiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, öncelikle bataklıkların kurutulması ile başlatılan mücadelenin, çevreyi temiz tutmakla devam etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV