banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

MELİKGAZİ ARSA VE İŞYERİ İHALESİNİ YAPTI

Belediye ihaleden önemli gelir elde etti

15 Haziran 2017 Perşembe 03:32
Bu haber 656 kez okundu
MELİKGAZİ ARSA VE İŞYERİ İHALESİNİ YAPTI
Haberici -->

Mülkiyeti Melikgazi Belediyesine ait ilçe sınırları içerisinde yer alan ve 21 ayrı semtte bulunan toplam 13 işyeri kiralama ile 22 arsanın ihalesi yapıldı.

İşyeri, düğün salonu, ticaret alanı ve konut parselli arsaların satışının daha çok ilgi gösterildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, 13 iş merkezinin kiralama ihalesi ile 9 işyeri kiraya verildiğini, 22 arsa satışının ise 11 satıldığını diğer ihaleye sunulanların ise 15 gün süre ile pazarlığa bırakıldığını söyledi.

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesine istinaden Açık Teklif Usulüyle ihale yapıldığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “İhalemize katılımın yoğun olması son derece sevindiricidir. Satışı yapılan arsalar ile kiralaması yapılan iş merkezlerden elde edilen gelir yine Melikgazililere hizmet olarak geri dönecektir. Dolayısı ile atıl kapasite de bulunan arsalar ekonomiye kazandırılmıştır. Şehrimiz ekonomisinin canlanmasına vesile olacak ve katkı sağlayacak ihaledeki amacımız, Melikgazi’mizin Referans hizmetlerine imkân sağlamaktır. İhale sonucunda belediyemize 7 milyon 840 bin lira gelir elde edilmiştir” dedi.  

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV