banner87
26 Mart 2019 Salı

MELİKGAZİ ÇİÇEK AÇTI

Çiçeklerin çiçek açmasıyla birlikte güzel bir görüntü ortaya çıktığını belirti.

12 Nisan 2018 Perşembe 07:18
Bu haber 530 kez okundu
MELİKGAZİ ÇİÇEK AÇTI
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde güvenli ve seri trafik akışını sağlamak amacı ile yaptırılan kavşaklarda çeşitli düzenlemeler yaparak mevsimlik çiçek ekimini gerçekleştirdiklerini söyledi. Çiçeklerin çiçek açmasıyla birlikte güzel bir görüntü ortaya çıktığını belirti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, şehir merkezi olarak bilinen alanlarda toplam 54 kavşak bulunduğunu, 12 ayrı yerde ise kavşaksız ve ışıksız geçiş sistemi ile trafik akışının sağlandığını anlattı. Mevsimin özelliğine göre, kavşakların tamamında mevsimlik çiçekler ekilerek kavşakların adeta birer çiçek bahçesine dönüştürüldüğünü kaydetti.

Başkan, özellikle Nisan ayının ilk günlerinde lale ve menekşe ekilen bu yerlerde göze ve gönüllere hitap eden birer görüntü ile bireylere doğa sevgisini hatırlatan çiçeklerin sezon boyunca sürekli değiştirileceğini ifade etti. Büyükkılıç, çiçeklerin vatandaşlarca kollanıp korunduğunu, bunun da, kentlilik bilincinin arttığının bir göstergesi olduğu sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV