banner87
banner148
18 Kasım 2018 Pazar

MELİKGAZİ DÜNYA STANDARTLARININ ÜSTÜNDE

Büyükkılıç, 565 bin nüfusu ile Kayseri’nin en büyük ilçesi Melikgazi’de yaşayan her bir bireye 13.50 m2 yeşil alan düştüğünü ve bu oranın 7 metrekare olan dünya standartlarının oldukça üstünde olduğunu söyledi.

06 Eylül 2018 Perşembe 07:11
Bu haber 172 kez okundu
MELİKGAZİ DÜNYA STANDARTLARININ ÜSTÜNDE
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 565 bin nüfusu ile Kayseri’nin en büyük ilçesi Melikgazi’de yaşayan her bir bireye 13.50 m2 yeşil alan düştüğünü ve bu oranın 7 metrekare olan dünya standartlarının oldukça üstünde olduğunu söyledi.

2018 yılı içerisinde 63 ayrı bölgede toplam 184 bin 500 m2 park ve yeşil alan oluşturduklarını belirten Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Melikgazi şehrimizin cazibe merkezidir. Cazibe merkezi olmanın da bazı kriterleri var. Bunlardan en önemlisi hizmetlerinizin standardının yüksek olmasıdır. Biz de bu beklentilere cevap verebilme adına ekibimiz ile birlikte yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşmaya özgün projeler üretmeye devam ediyoruz. Melikgazi’de doğusundan batısına güneyinden kuzeyine el atmadığımız hizmet götürmediğimiz bir mahallemiz kalmamıştır. Elbette rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında özellikle halkımızın doğal yaşam alanları olan nefes aldıkları,vakit geçirdikleri, dostluk ve arkadaşlıkların pekiştiği çocuk, genç, yaşlı kısacası her kesimin spor yapabildiği  park ve yeşil alanları çok önemsiyoruz.Bu kapsamda da ciddi yatırımlar yapıyoruz.İlçemizde şu anda toplam 782 adet park, bahçe ve refüj bulunmaktadır.Küçük yeşil alanlar, refüjler ile Hisarcık, Kıranardı, Gesi, Germir, Ağırnas gibi doğal yeşil alanlar bu rakama dahil değildir.Belediyemiz tarafından yapılan parkların toplam alanı 3 milyon 310 bin m2’dir. Doğal yeşil alanlarda eklendiğinde Melikgazi’de kişi başına 13.50 m2 yeşil alan düştüğü tahmin edilmektedir.”

Melikgazi Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, Daha Yeşil Bir Melikgazi için 2019 yılında 200 bin metrekare yeşil alan oluşturarak, 100 bin fidan dikmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV