banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

MELİKGAZİ İLE SARIOĞLAN KARDEŞ ŞEHİR OLDU

Melikgazi Belediyesi meclisi karar aldı

05 Temmuz 2017 Çarşamba 09:54
Bu haber 824 kez okundu
 MELİKGAZİ İLE SARIOĞLAN KARDEŞ ŞEHİR OLDU
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi ile son zamanlarda sıkıntılı günler yaşayan Sarıoğlan Belediyesi kardeş şehir oldu.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kardeş belediyecilik ile sınırlar kaldırılarak, Anadolu’nun ortak değerleri ile kültürel işbirliği sağlandığını belirtti. Bu vesile ile ortak değerlerde birleşerek vatan bütünlüğü ile aynı duygu ve düşünceyi paylaşan halklar arasında barış sağlanmış olunduğunu söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliğinin çalışma programına ilk kez 2006 yılında giren kardeş şehir ilişkilerinin kurulması ve desteklenmesi konusunun, sonraki yıllarda giderek daha fazla ağırlık verilen bir alan olduğunu bildirdi. Başkan Büyükkılıç, “Kardeş şehir, coğrafi olarak uzak yerleşim alanlarının, kültürel ve ticari alışveriş amacıyla oluşturdukları birlikteliktir. Bu birliktelik, sosyo-ekonomik gelişimi yükseltmek amacıyla proje ve programlar yürüten iki veya daha fazla şehrin ortak uygulamasıdır. Melikgazi ile Kayseri Sarıoğlan Belediyesi almış oldukları kararı ile Kardeş Şehir olmuşlardır. Her iki belediye yöneticileri sık sık bir araya gelerek proje değişim programı uygulayacaklardır. Yani gönül kardeşliği bu karar ile resmi ve hukuki bir statüye kavuşturulmuştur” dedi.

Melikgazi Belediyesi olarak Malatya Yeşilyurt, Bursa İnegöl, Şırnak Cizre ve İzmir Kirazlı ile kardeş şehir olunduklarını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, kardeş şehir talebinin Sarıoğlan Belediyesinden geldiğini ve Melikgazi Belediyesinin uygulamış olduğu hizmet ve yatırımların bu kardeşlik talebinde etkili olduğunu kaydetti.

Kardeş şehir Sarıoğlan Belediyesi ile kültürel ve sosyal işbirliği, Ortak Anadolu Değerlerlerin paylaşılması ile etkinliler gibi birçok çalışmayı yerine getireceklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan ve Melikgazi belediyelerin kardeş şehir olmasının her iki şehir halkı için hayırlı olması temennisinde bulunduğunu sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV