banner87
17 Şubat 2019 Pazar

MELİKGAZİ KENTSEL DÖNÜŞÜMLE YENİLENİYOR

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi.

06 Temmuz 2018 Cuma 07:47
Bu haber 321 kez okundu
MELİKGAZİ KENTSEL DÖNÜŞÜMLE YENİLENİYOR
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan, kentsel dönüşümle Melikgazi ilçesinin yenilendiğini söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar ile Melikgazi şehrinin cazibe merkezi olduğunu ve yapılan çalışmalar yine referans olmaya devam ettiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak imarlı şehirleşmeye ve gelişmeye büyük önem verdiklerini 20 yıldır uygulanan çalışmalar ile Melikgazi İlçesinin bir cazibe merkezi konumuna geldiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında sadece 2018 yılında 20 bloktan oluşan 1012 dairenin ihalesi yapıldı. 2017 yılından devam eden ise toplamda 53 bloktan oluşan 5248 dairenin inşaatı ise devam etmektedir. Kentsel Dönüşüm Projelerimiz 2015 yılı itibariyle özellikle şehrimizin batı bölümünde başlatılmıştır. Şu anda 4 mahallede devam eden 30 bloktaki 1540 daire 2018 yılı sonunda tamamlanarak hak sahiplerine verilecektir. Melikgazi şehri gelişerek yenileniyor ve büyüyor. Bu Kayseri ve Anadolu için bir kazançtır. Hak sahiplerini modern, çağdaş, gerçekten yaşanabilir konutlarla buluşturmak amacıyla çalışmalarımız sürmektedir” dedi.

"HEM FİZİKİ HEM SOSYAL DEĞİŞİM OLACAK"

Melikgazi’nin uygulaması başarı ile tamamlamış kentsel dönüşüm çalışması referans gösterildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, kentsel dönüşüm projesi kapsamında konutların sadece fiziki yapıyı yani kentsel dönüşümü gerçekleştirmediğini aynı zaman da bu bölgelerde sosyal ve kültürel değişime ve gelişime de katkı sağladığını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV