banner87
19 Aralık 2018 Çarşamba

MELİKGAZİ KONUTLA SEVİNDİRDİ

Evlerinin anahtarını teslim alan hak sahipleri sevinç yaşadı

24 Şubat 2018 Cumartesi 09:40
Bu haber 324 kez okundu
MELİKGAZİ KONUTLA SEVİNDİRDİ
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Küçükali Mahallesi’nde Kentsel dönüşüm projesi kapmasında inşa edilen 56 dairelik konutların düzenlenen tören ile anahtarlarının teslim edildiğini söyledi. Evlerinin anahtarını teslim alan hak sahipleri sevinç yaşadı.

Melikgazi Belediyesince yaptırılan 56 dairenin anahtar teslim törenine Başkan Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, meclis üyeleri,daire müdürleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda mahalleli katıldı.

Başkan Büyükkılıç, 22 ay önce kentsel dönüşüm projesi kapsamında temeli atılan 56 dairenin hak sahiplerine anahtarların teslim edildiğini belirtti.

Büyükkılıç, “Küçükali mahallesinde yer alan plansız ve sağlıksız yapılar için öncelikle bakanlar kurulundan karar aldık. Projelendirdik ve mülk sahipleri ile tek tek görüşerek anlaşma sağladık. Mülk sahipleri kendi evlerini kendileri yıktılar ve bugün de anahtarlarını teslim aldılar. Üstelik 22 ay önce plansız, sağlıksız ve her türlü donatımdan eksik evleri şimdi modern, sağlıklı ve her türlü konforu olan dairelere dönüştü. Kimseyi mağdur etmeden kentsel dönüşümü gerçekleştiriyoruz. Gördüğünüz gibi bugün de bu çalışmanın sonucu olarak gecekondu sahipleri imarlı, sağlıklı, alt yapısı bulunan sıcacık evlerinde oturabileceklerdir. 2 yıl önce hayaldi ama şimdi gerçek oldu” dedi.

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında modern ve sağlıklı yerleşimi sağlamak amaçlı örnek gösterilen ve adeta piyasa evleri ile yarışan binalar inşa ettiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Kentsel dönüşüm projesi uygulanan bölgelerinde konutların tamamlanması sonrası çocuk oyun alanı, basketbol sahası, otopark, dinlenme parkları, yeşil alanların yapılacağını kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, bu yılı sıcacık yuvalarında geçirecek olan mülk sahiplerine evlerinin hayırlı olması temennisinde bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV