banner153
12 Temmuz 2020 Pazar

MELİKGAZİ MECLİSİ’NDE BU SEFER BAŞBUĞ GERGİNLİĞİ

İYİ Parti ile MHP arasında Başbuğ gerginliği yaşandı. Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Kenanoğlu’nun Hisarcık’taki merhum Alparslan Türkeş parkının tabelasını değiştirilmesi yönündeki talebin yerine getirilmesi MHP’li meclis üyelerini kızdırdı. Mecliste iki partinin meclis üyeleri arasında gerginlik yaşandı.

06 Temmuz 2019 Cumartesi 10:46
Bu haber 348 kez okundu
MELİKGAZİ MECLİSİ’NDE BU SEFER BAŞBUĞ GERGİNLİĞİ
Haberici -->
İYİ Parti ile MHP arasında Başbuğ gerginliği yaşandı.  Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Kenanoğlu’nun Hisarcık’taki merhum Alparslan Türkeş parkının tabelasını değiştirilmesi yönündeki talebin yerine getirilmesi MHP’li meclis üyelerini kızdırdı. Mecliste iki partinin meclis üyeleri arasında gerginlik yaşandı.

Melikgazi Belediyesi Meclisi bu kez Başbuğ Parkı’ndaki tabela ile gündeme geldi. İYİ Parti Meclis Üyesi Adnan Kenanoğlu, MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’in adını taşıyan Hisarcık’taki parkın tabelası hakkında Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na  bilgi verdi. Palancıoğlu, Kenanoğlu’nun durumu iletmesi üzerine parkın tabelasını taktırdı. Bu konu meclis gündemine geldi. Gündem maddelerinin ardından söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi Adnan Kenanoğlu, Başkan Palancıoğlu’na teşekkür etti. Kenanoğlu’nun teşekkür etmesinin ardından MHP’li Meclis Üyesi Yalçın Duru, Başkan Palancıoğlu’na “Tabelayı tadilatın ardından yoksa Adnan Kenanoğlu’nun talebi üzerine mi taktırdınız” sorusunu yöneltti. Bu sorunun ardından Kenanoğlu, “Tabelayı taktırmamızdan niye rahatsız oluyorsunuz. İstediğim teklifi yaparım ” diyerek sitemde bulundu. Bu sitem üzerine diğer MHP’li meclis üyeleri de dahil olunca meclis de kısa bir gerginlik yaşandı. Partililerin araya girmesiyle gerginlik yatıştırıldı.  İYİ Partili Kenanoğlu, “Benim teklifim MHP’yi karıştırdı” diye konuştu.

TABELAYI MHP MELİKGAZİ İLÇE BAŞKANI DA PAYLAŞTI

MHP Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, Hisarcık’taki parkın tabelasının asılması hakkında sosyal medyadan fotoğraflı bir paylaşımda bulundu.  Yücelbaş, “Bizim hassasiyetlerimiz kutsallarımız ve ortak değerlerimiz kazanımlarımız üzerinedir. Bu değerlerimizi hiç bir katkısı olmayanlara, hiç bir fedakarlıkta bulunmayan lara, ahde vefası olmayanlara malzeme yaptırmayacağız. Başbuğ Erciyes ismi yenilenerek tekrar yerine asılmıştır. Geçmişte tadilat için kaldırılan tabelayı, tadilat sonrası yerine takılacağını bildikleri halde sırf fitne olsun diye teşkilatı yıpratmaya yönelik fitne ateşine kütük olup yanma gayreti içinde olanlar ,bu günlerde aynı oyunu sahnelendirmektedirler. Ne yazık ki o günlerde bunun sorumluluğunu taşıyanlar bu gün aynı oyunu sergileyip teşkilatı yıpratmak, mensubiyet şuurunu zedelemek adına birilerinin değirmenine su taşımak niyeti ile aynı kepazeliği sergilemektedirler. Bilinsin ki bizim değerlerimize ve kazanımlarımıza kim saldırma cüretini gösteriyorsa, değerlerimizi kim hırpalıyorsa cümle alem şahittir İl başkanımızla , ilçe başkanlarımızla, teşkilatımızla bunlara gereken cevabı anladıkları dille vermesini biliriz. Eğer Başbuğ Erciyes parkının ismi indirilmişse İl başkanımızla o tabelayı oraya asmasını da biliriz, indirenler kim olursa olsun sebebini sormasını biliriz. Gerçek olan şudur ki tabela ahşap malzemesi zarar gördüğü için tadilat ve bakımı yapılarak tekrar yerine konacaktır. Vesselam...” sözlerini paylaştı.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157