banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

MELİKGAZİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN ARAÇ ALDI

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bilgi verdi

07 Mart 2018 Çarşamba 06:54
Bu haber 385 kez okundu
MELİKGAZİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN ARAÇ ALDI
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak başıboş gezen sokak hayvanlarını toplama ve barınma evine nakilini sağlayacak olan iki adet panelvan aracın satın alınarak hizmete sunulduğunu söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi’nce oluşturulan 3 kişilik ekip ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda vatandaşlara sıkıntı yaşatan başıboş sokak köpeklerinin toplanıldığını belirtti. Bu hayvanların öncelikle bakımlarının yapıldığını sonrasında ise Büyükşehir Belediyesine ait hayvan barınağına götürüldüğünü kaydetti.

İşyerleri önüne, kaldırımlarda ve sokaklarda başıboş gezen veya hasta ile yaralı olan kedi ve köpeklerin yeni alınan araçlarla toplanacağını ifade eden Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Sokak köpekleri ve kedileri için şehrin muhtelif yerlerinde oluşturduğu beslenme noktalarına yemek ve sularını bırakıyor. Hayvan dostu bir şehir olarak sahipsiz hayvanlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Belediyemizce oluşturulan ekipler sokak hayvanlarına zarar vermeden kontrol altına alıyor. Yemek ve su ihtiyacını karşıladıktan sonra özel olarak dizayn ettiğimiz araçla koruma altına alınmalarını ve daha iyi şartlarda yaşatılmalarını sağlamak üzere Büyükşehir Belediyemize ait hayvan barınağına götürüyorlar. Halkımızdan da bu uygulamamız ile ilgili olumlu tepkiler alıyoruz.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV