banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

MELİKGAZİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Suluklara kuş için su konuluyor

03 Temmuz 2017 Pazartesi 09:04
Bu haber 1233 kez okundu
 MELİKGAZİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Geri dönüşüm kumbaralarımız pet şişeler geri dönüşüme, kalan sular sokak hayvanlarına ilkesi ile tasarlanmıştır. Kumbaraların yan taraflarında suluk bulunmaktadır. Bu suluklardan sıcak havalarda özellikle kuşlar için su biriktirilmektedir” dedi.

Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, doğal kaynakların daha verimli ve israfsız kullanımı sağlamak amacı ile başlatılan bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarına yeni bir uygulamalı görsel etkinlik düzenlediklerini söyledi.Geri dönüşüm kampanyasına dikkat çekmek ve farklılık oluşturmak için yeni tasarım çöp toplama kumbaraları oluşturduklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, görüntüsü ve tasarımı ile pet şişeye benzeyen yeni pet şişe kumbaraları 3 farklı boyuttan oluştuğunu kaydetti.

Hem pet şişe topluyor hem kuşlara suluk oluşturduk
Melikgazi Belediyesi olarak 15 yıldır başarı ve örnek teşkil eden bir geri dönüşüm çalışması gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Çevre ve doğa korunması ile çevre ve görüntü kirliliğin önlenmesi konularında Melikgazi Belediyesi çalışmaları ile her zaman örnek teşkil etmiştir. Öncelikle bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarımız başarı sağlamış olup, Melikgazililer artık birer çevreci birey olmuşlardır. Belediye olarak yeni bir görsel uygulamalı ve iki faydalı bir çalışma yaptık. Hem pet şişerini toplarken değer taraftan kuşlara suluk oluşturduk. Geri dönüşüm kumbaralarımız pet şişeler geri dönüşüme, kalan sular sokak hayvanlarınailkesi ile tasarlanmıştır. Kumbaraların yan taraflarında suluk bulunmaktadır. Bu suluklardan sıcak havalarda özellikle kuşlar için su biriktirilmektedir. Özellikle büyük parklarda suluklu kumbaralar yerleştirilirken yaya yollarında sadece kumbara monte edilmiştir ” dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, ilk etapta şehir merkezinin 15 ayrı noktasında uygulanan çalışma Temmuz ayı içerisinde 35 ayrı parka daha yerleştirileceğini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV