banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

MELİKGAZİ’DE ANNELER SEMİNERDE BULUŞTU

Melikgazi Belediyesi tarafından Uzman Ebe Pınar Mallı ile Dr. Tamer Özsarı tarafından seminer verildi

06 Nisan 2018 Cuma 07:24
Bu haber 442 kez okundu
MELİKGAZİ’DE ANNELER SEMİNERDE BULUŞTU
Haberici -->
Melikgazi Belediyesi tarafından Uzman Ebe Pınar Mallı ile Dr. Tamer Özsarı tarafından Melikgazi Belediyesi Tiyatro salonunda  “Anne biliyor musun?” seminerleri düzenlendi. Seminere ilçe sakinlerinden anneler ve anne adayları katıldı.

Sosyal belediyecilik ilkesi ile Melikgazi Belediyesi Öncülüğünde Tiyatro Salonunda “Anne biliyor musun?” semineri gerçekleştirildiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak Sosyal belediyecilik anlayışımız ile eğitim yardımları, gıda ve giyecek yardımı, halk piknikleri, semtler arası spor karşılaşması gibi sosyal ve kültürel spor etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Böylece toplumda birlik, beraberlik ve kardeşliklerin pekişmesine vesile oluyoruz. “Anne biliyor musun?” seminerine özellikle genç anneler ile hamile olanlar büyük ilgi gösterdi. Toplum bilgili aileler bilinçli anlayışımıza büyük önem veriyoruz. Soru, cevap şeklinde yapılan seminerde kadınlar çocukları hakkında birçok soruyu konunun uzmanlarına yönelttiler ve verilen tavsiyeleri de can kulağıyla dinleyip, not aldılar” dedi.

Konuşmacılar özellikle çocukların doğal besinler ve bitkisel kürlerle tedavi edilmesi gerektiğini belirterek, "Tabiatına, fıtratına uygun büyümek her çocuğun en doğal hakkı. Ancak yeni nesil anne, babalar da birçok doğallıktan mahrum büyüdüğü için çocuk yetiştirme konusunda tam olarak ne yapacağını, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilemiyor. En küçük hastalıkta antibiyotiğe yöneliyoruz. Antibiyotik yerine evde yapacağımız kürlerle birçok hastalığın önüne geçebiliriz" dediler.

Büyükkılıç, sosyal belediyecilik çalışmaların toplumun bilgilenmesi ve bilinçlendirilmesi, toplum içinde birlik ve beraberliğin kalıcı olması için artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV