banner87
21 Mart 2019 Perşembe

MELİKGAZİ’DE ARAÇLAR SİGORTALI

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, açıklama yaptı

02 Mart 2018 Cuma 07:25
Bu haber 341 kez okundu
MELİKGAZİ’DE ARAÇLAR SİGORTALI
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye mülkiyetinde bulunan hizmet araçlarının tamamının trafik sigortalı olduğunu söyledi.

Zorunlu trafik sigortası yaptırılmayan araçların trafiğe çıkamadığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, zorunlu trafik sigortası yaptırılmayan aracın tespit edildiği zaman trafikten men edildiğini dolayısı ile hizmetin ve yatırımın yerine getirilemeyeceğini, bundan da kamunun ve toplumun zarar göreceğini kaydetti.

Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi’nin Kayseri’nin yüzde 50’den fazlasına hizmet verdiğini dolayısı ile bünyesinde 193 ağır iş makinesinin yanında 134 otomobil, kamyonet, pick-up, minibüs ve otobüs gibi araçların da bulunduğunu ifade etti.

Başkan, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Zorunlu trafik sigortasında, karayollarındaki bir kazada karşıdaki araca ya da 3. kişilere karşı verilebilecek zararları koruma altına almaktadır. Bu açıdan belediyemiz resmi bir kurum olarak tüm araçları sigortalı ve egzoz muayeneleri tamdır. Yani çevreci araçlardır. Ayrıca araçlarımız kaskoludur. Bu araçlar birer kamu malıdır. Melikgazililerin vergileri ile alınmaktadır. Araç sigorta işlemleri her yıl ihale ile yaptırılmaktadır.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV