banner87
21 Temmuz 2019 Pazar

MELİKGAZİ’DE GÖREVLER BELLİ OLDU

Melikgazi Belediye Meclisi seçim sonrasında ilk toplantısını yaptı. Belediyenin meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda meclis içi görev dağılımı da yapıldı.

09 Nisan 2019 Salı 10:05
Bu haber 235 kez okundu
MELİKGAZİ’DE GÖREVLER BELLİ OLDU
Haberici -->
Melikgazi Belediye Meclisi seçim sonrasında ilk toplantısını yaptı. Belediyenin meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda meclis içi görev dağılımı da yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlanılan oturumda Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, başta Memduh Büyükkılıç Başkan olmak üzere daha önceki Meclis Üyelerine değerli çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sundu ve yeni seçilen meclis üyelerine yeni görevlerinde başarılar temenni etti.

Başkan Mustafa Palancıoğlu, Meclis toplantısında alınan karların hayırlara vesile olmasını dileyerek,“Yerel Seçimler sonrası Belediye Meclisine seçilen yeni üyelerimiz ile yasa gereği meclis iç görev seçimleri yapılmıştır. Belediye Meclisimizin alacağı karalar ile hizmetlerimiz şekillenecektir. 2014-2019 yılı çalışmaları halkımızın oyları ile onaylamıştır. 2014-2019 yılları örnek ve referans belediye yatırımları 2019-2024 yılları arasında artırılarak devam ettirilecektir” dedi.

AK Parti Grubu adına söz alan Mehmet Savruk ise, seçimlerin bittiğini, hizmet ve yatırımlara kaldığı yerden devam ettirileceğini hizmet ve yatırımların genişleyen alan ve nüfusa orantılı olarak artırılacağını söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak nüfusu 500 bini geçen ilçeler içerisinde oy oranı ile 3. Sırda yer aldıklarını hatırlatan Başkan Palancıoğlu, bu sonuçların hem sorumlulukların hem de hizmet yüklerinin arttığını ancak bu Meclis Üyeleri, deneyimli, bilgili ve çalışkan kadro ile hizmetlerin artırılarak bu alanlarda örnek yatırımlar yapacaklarını kaydetti. Yapılan Meclis Toplantısında gündem de toplam 9 madde görüşülerek karara bağlandı.

Meclis gündeminde yer alan ve Meclis Başkan Asıl ve Yedek Üyeleri, Meclis Başkan Kâtipleri Asıl ve Yedek Üyeleri, Encümen Üyeleri, Plan ve Bütçe ve İmar Komisyon Üyeleri ile yeni oluşturulan komisyonlar belirlenerek üyelerin seçimi gerçekleştirildi.

Meclis Başkan Vekilliğine; Mehmet Savruk (Birinci Başkan Vekili), Mehmet Berk (İkinci Başkan Vekili). Meclis Asıl ve Yedek Katipliğine; Hasan Nuri Kuş (Asıl Üye), Fatma Kabak (Asıl Üye).

İmar Komisyonu Plan ve Bütçe Komisyonu; İsmail Ünalmış, Cafer Akbıyık, Mustafa İnceok, Halil Özdemir, Hasan Nuri Kuş, Ahmet Tural, Mustafa Çağan, Duygu Horoz, Özgür Özer, Adnan Vedat Kenanoğlu.

Encümen Üyeliğine-Hukuk Üyeliğine; Nuriye Şimşek, Mehmet Savruk, Kenan Akar, Nuriye Şimşek, Mehmet Çifçi, Fatma Kabak, Hasan Türküm, Yaşar Ahmet Özdoğan.

Kültür, Turizm ve Sanat üyeleri- Yapım ve Onarım Kontrol Üyeleri; Serdar Kavafolu, Muhammed Emre Çamdalı, Adnan Hüsrevoğlu, Ahmet Onur Başkal, Bengü Serpil, Celal Hasnalçacı, Rifat Açıkgöz, Hacı Öztürk, Halil Yağmur, Necmettin Apaydın.

Kent Estetiği, Çevre ve Güvenlik üyeleri-Ticaret, Sanayi ve İstihdam Üyeleri; Kasım Balcı, Ahmet Canleblebeci, Mehmet Ceylan, Alim Tan, Emir Namaldı, Sinan Taşpınar, Rıfat Erdem, YalçınDuru, Hakan Özkan, Andan Vedat Kenanoğlu

Eğitim, Spor ve Teknoloji üyeleri; Ahmet Yıldız, Ahmet Hidayet Kiraz, Ömer Özer, İsmet Elmaağaçlıoğlu, Ümit Yasin Tunçbilek.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV