banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

MELİKGAZİ’DE MAHALLE SAYISI DÜŞÜRÜLDÜ

Melikgazi Belediye Meclisi karar aldı

15 Eylül 2017 Cuma 07:38
Bu haber 770 kez okundu
 MELİKGAZİ’DE MAHALLE SAYISI DÜŞÜRÜLDÜ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye meclisince mahalle sayısının 81'dEn 58'e indirilmesi kararının alındığını söyledi.

Mahalle birleştirilmesinin, hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılması, koordinasyonun daha rahat sağlanması amacıyla yapıldığının belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, "Kamu hizmetlerinde birlik sağlamak; verilen hizmetin kalitesinin artırılmasını ve vatandaşlarımızın çağın gerektirdiği kalitede hizmet almasını sağlamak üzere bu tür bir düzenlemeye gidilmiştir. Çalışma sonucunda daha büyük mahalleler kurulacağı için daha büyük muhtarlıklar olacaktır. Bu çalışma ile Melikgazi ‘de oluşturulan mahallelerin nüfus ortalaması 6800 iken 9500 kişi olmuştur.  Bazı mahallelerin 250’ye kadar düşmüş idi. Nüfuslu mahalleler bulunduğunu ve nüfusun az olması nedeniyle muhtarlar da kaliteli hizmet sunmak için gerekli altyapı yatırımlarını yapamamaktadırlar. Hiçbir mahallenin isminin kaybolmadığını, mahallelerden kaldırılan isimlerin zaten oradaki camide, Okula, Bulvar ile caddeye veya başka bir tarihi eserde yaşatılacaktır” dedi.

Birleştirmeler yapılırken mahallelerin birbirine yakınlığı, ulaşım durumları, coğrafi yapıları, nüfus yoğunlukları ve ana caddeler ile yolların durumunun da dikkate alındığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Mahalle birleştirmesinin Belediye Meclisinin oybirliği ile alındığını ve kararın Melikgazi Kaymakamlığına gönderildiğini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV