banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

MELİKGAZİ’DEN 12 BİN KİŞİYE İAŞE PAKETİ

İhtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

23 Haziran 2017 Cuma 03:38
Bu haber 790 kez okundu
MELİKGAZİ’DEN 12 BİN KİŞİYE İAŞE PAKETİ
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda iaşe paketi hazırlayarak aşevlerinden yiyecek ve ekmek yardımı alanlar, bakıma muhtaç yaşlılara, hiçbir geliri olmayan ailelere iaşe paketi dağıttı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, iaşe paketi dağıtımı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Belediye olarak iaşe dağıtımında büyük titizlik gösteriyoruz. Şehrimizi doğu ve batı olmak üzere iki ayrı bölgeye ayırdık. Ramazan Ayı’nın ilk haftasında doğu bölgesinde 6 bin adet iaşe paketini dağıttık. Geçen hafta ise batı bölgesinde 6 bin iaşe paketinin dağıtımı gerçekleştirdik. Melikgazi Belediyesi olarak toplam 12 bin adet iaşe paketini kişi saygınlığı korunarak ve onurları incitmeden veren el, alan eli görmeden dağıtım gerçekleştirildi” dedi.

Başkan Büyükkılıç, 12 bin adet olarak hazırlanan iaşe paketlerinin aşevlerinden dağıtımının tamamlandığını ve dağıtımın isim listesine göre yapılarak izdihama yer verilmediğini belirtti. Her yıl muhtaç ailelere verilmek üzere belediyece satın alındığını, hiçbir izdihama, kargaşaya ve insan haysiyet ve onurunu zedelemeden aşevlerinden yardım alanlara verildiğini kaydetti.

İaşe paketlerini dağıtırken dağıtımın rastgele yapılmadığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, isim listesi üzerinden dağıtım yapıldığını tekrarlayarak, bu yardımları gerçekleştirirken hayırseverleri de teşvik etmek istediklerini söyledi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Belediye olarak toplam 10 kalemden oluşan iaşe paketlerinin içerisinde, 2 kg kesme şeker, 1 kg çay, 1 kg zeytin, 2 kg fasulye, 2 kg pirinç, 5 paket makarna, 2 kg nohut, 2 kg kırmızı mercimek, 850 gr. kutuda salça ve 2 lt. sıvı yağ bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV