banner87
19 Temmuz 2019 Cuma

MELİKGAZİ’DEN BİR KURS DAHA

Büyükkılıç, belediye olarak çok farklı branşlarda Meslek ve Sanat Edindirme ve Eğitime Yardım kursu açacaklarını ve yoğun talep olan Türk işaret dili kursu açarak bu yöndeki ihtiyacı gidereceklerini söyledi.

02 Eylül 2018 Pazar 22:38
Bu haber 329 kez okundu
MELİKGAZİ’DEN BİR KURS DAHA
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak çok farklı branşlarda Meslek ve Sanat Edindirme ve Eğitime Yardım kursu açacaklarını ve yoğun talep olan Türk işaret dili kursu açarak bu yöndeki ihtiyacı gidereceklerini söyledi.

Türk işaret dili kursunun haftada iki gün olmak üzere toplam 150 ders saati olacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Türk işaret dili kursu büyük ilgi görüyor.  Bu kursumuz ile Belediyemiz adeta merkez oldu.  Kursumuzda sözcüklerin anlam karşılıkları değil kavramların işaret dilindeki karşılıkları verilmektedir. Ellerin ve parmakların aldığı biçimler ve hareketlerin yönü anlatılarak işaret dili öğretiminde kolaylık sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca her kelime için resim ve el biçimi de ayrıca verilmektedir. Özellikle öğrenciler derslerimize büyük ilgi gösteriyor” dedi.

SOSYAL VE SPOR TESİSLERİNDE

İşitme engelli insanların kısmen de olsa ihtiyaçlarına cevap verileceğini inandıklarını ifade eden Başkan   Memduh Büyükkılıç, işitme engellilerle iletişim kurmayı sağlayarak el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan Türk İşaret Dili’nin temel düzeyde öğretileceğini kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, derslerin belirlenecek olan Sosyal ve Spor Tesislerinde verileceğini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV