banner87
23 Nisan 2019 Salı

MELİKGAZİ’DEN BÜYÜK SERGİ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının 2018 ilkbahar dönemi kursiyerler tarafından hazırlanan serginin açılacağını belirtti.

08 Eylül 2018 Cumartesi 07:51
Bu haber 363 kez okundu
MELİKGAZİ’DEN BÜYÜK SERGİ
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının 2018 ilkbahar dönemi kursiyerler tarafından hazırlanan serginin açılacağını belirtti. Bin 14 parça eserden oluşan El Sanatları Sergis’nin 10 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 13.30´da düzenlenecek tören ile açılacağını söyledi.

Melikgazi Belediyesi Fuaye ve Sergi Salonunda açılacak olan sergi ile kursiyerlerin 4 ay boyunca el emeği, göz nuru olarak kendi yaptıkları eserlerini sergileyerek bu güzelliği kamuoyu ile paylaşacaklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Meslek Edindirme Kursları kısa adı MEL-MEK tarafından sonbahar ve ilkbahar olarak yılda iki kez düzenlenmektedir. Bu Kurslar ile Anadolu el sanatlarını hem gelecek kuşaklara aktarıyoruz hem de bireylere birer meslek öğrenmelerine vesile oluyoruz. Genç kızlarımız bu kurslarda çeyizlerini hazırlarken, hanım kardeşlerimizde bir meslek öğrenerek kalifiyeli eleman olarak iş bulmalarına yardımcı oluyoruz.  Daha da önemlisi bir beceri kazanıyor, sosyal hayata renk katıyorlar. Bu sergimizde 1014 parça ürün sergilenecek. Hepsi birbirinden değerli olan bu eserleri hazırlayanlara ve serginin açılmasında emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyor, Kayserili hemşerilerimizi açılışımıza bekliyoruz” dedi.

İKİNCİ DÖNEMİ İÇİN KAYITLARIN BAŞLADI

Açılacak olan MEL-MEK Sergisinde yer alan el işi göz nuru ürünlerin satışının da yapılacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, MEL-MEK Kurslarının ikinci dönemi için kayıtların başladığını, kurslara katılmak isteyenlerin kayıtlarını yaptırabileceklerini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV