banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

MELİKGAZİ’NİN HER SEMTİ ŞANTİYEYE DÖNDÜ

97 noktada yatırım var

21 Haziran 2017 Çarşamba 03:31
Bu haber 1833 kez okundu
MELİKGAZİ’NİN HER SEMTİ ŞANTİYEYE DÖNDÜ
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı içinde Fen İşleri, Ulaşım, Kentsel Dönüşüm, Kentsel Tasarım, Park Bahçeler ve Kültür ile Destek hizmetleri Müdürlüklerince yapılan 108 ihale sonucunda şehrin 97 ayrı noktasında çalışmaların devam ettiğini bildirdi. 

81 mahallenin her birinde yol, asfalt ve yapım şefliklerince yapılan bu çalışmalar ile ilçenin şantiye alanına döndüğünü belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Sosyal ve Spor Tesisleri, okul inşaatı ile spor sahaları, okullara kapalı spor salonu, Kentsel Dönüşüm binaların, mahaller de dış cephe yenilenmesi gibi çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Başkan Büyükkılıç, 2017 yılı bütçesi sadece alt yapı, yol açılması ve bina ve tesis yapımı için 252 milyon lira ödenek ayrıldığını ancak bunun yanında kamulaştırma, asfalt ve mıcır alımı gibi giderlerin olmadığını belirtti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Melikgazi Belediyesi olarak planlı bir çalışma ile alt yapı yatırımcı müdürlükleri ve ilgili şeflikler ile toplantı yapıyoruz. Bu toplantılarda durum değerlendirmesi, çalışmaların son durumu ve gelişimini takip ediyoruz. Şehrin merkez semtlerinde hangi hizmet var ise en köşedeki semtte de aynı hizmet ve yatırım vardır. Kentleşme politikamızda çok merkezli şehir planlıyoruz. Belediyenin birçok hizmetini semtlere ulaştırarak şehir merkezinde yükü azaltıyoruz. Meslek edindirme, nikâh işlemleri, denetim gibi hizmetler semtlere dağılmış durumdadır. Dolayısıyla bu tür kentleşme çalışmalarımız ‘Kayseri Modeli’ olarak bilinmektedir. Birçok uygulamada başarılı olan projelerimiz örnek alınmaktadır."

Büyükkılıç, 2017 yılının ilk 6 ayında 108 ihalenin yapıldığını ve 12 ihalenin ise önümüzdeki günlerde yapılacağını ve yılın ilk 6 ayında 120 ihalenin yapılmış olacağını sözlerine ekledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV