banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

MELİKGAZİ’YE EKONOMİK VE ÇEVRECİ ARAÇLAR

Gürültü çıkarmayan ve ekonomik araçlar alındı

27 Şubat 2018 Salı 07:29
Bu haber 329 kez okundu
MELİKGAZİ’YE EKONOMİK VE ÇEVRECİ ARAÇLAR
Haberici -->
 Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, günden güne büyüyen ve gelişen Melikgazi ilçesinde daha etkin, verimli ve seri hizmet sunabilmek amacı ile araç parkını çevreci, gürültü çıkarmayan ve ekonomik araçlar ile genişlettiklerini bildirdi.        

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak çöp toplama araçlarında daha önce akaryakıt ile çalışan sistemin artık elektrik ile çalışan sisteme dönüştürdüklerini ifade etti. Sistemin elektrik ile çalışması sonucu gürültü çıkarmayan, yakıttan tasarruf sağlayan ve çevreci bir sistemin şehrimize kazandırıldığını belirtti.

Çöp toplama aracındaki yükleme ve boşaltma sistemi olan aracın çevre temizlik vergileri ile alındığını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesinin hep ilk’leri gerçekleştiren bir belediye olduğunu söyleyerek araç ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Melikgazi İlçesinin yerleşim alanı büyümekte ve bu fiziki olarak büyümekte ve nüfusu da artmaktadır. Dolayısı ile her hizmet verilen alan ile birey sayısı da artmaktadır. Geniş bir alanda daha etkin ve verimli bir hizmet için teknolojinin her türlü yeniliklerini ve araçlarını kullanıyoruz. Daha kısa sürede daha çok alan da temizlik çalışması yapabilmek hem zaman hem yakıttan tasarruf sağlamak adına son teknoloji ile donatılmış araçları şehrimize kazandırıyoruz. Bunu yaparken de gürültü çıkarmayan, yakıttan tasarruf sağlayan ve çevre dostu araçların alınmasına veya yapılamasına öncelik sağlıyoruz. Bu amaç ile sıkıştırmalı ve boşaltma sistemini bundan böyle elektrikli sisteme dönüştürerek halkımızın hizmetine sunacağız.”

Büyükkılıç, çevre temizlik vergileri ile alınan araçların Melikgazi’nin Referans hizmetlerinde verimliliğini artıracağını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV