banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

MEMDUH BAŞKANI ARATMAYACAĞIZ

Talas Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu referans projelerini tanıtarak, “Allah’ın izniyle Memduh Başkanı aratmayacağız, birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız” dedi.

15 Mart 2019 Cuma 10:41
Bu haber 552 kez okundu
MEMDUH BAŞKANI ARATMAYACAĞIZ
Haberici -->

Talas Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu referans projelerini tanıtarak, “Allah’ın izniyle Memduh Başkanı aratmayacağız, birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız” dedi.

Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye gelen Başkan Palancıoğlu bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını kaydederek, “1 Nisan tarihi itibariyle herkesin belediye başkanıyız. İnşallah Memduh Başkan yıllarca hizmet verdi, Melikgazi’yi referans belediye yaptı. Biz de Allah’ın izniyle onu aratmayacağız. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Bu projelerde; bir belediye başkanı olarak şehirlerin insanları en çok etkileyen unsurlar olduğunu bilerek çalışıyoruz” dedi.

EN BÜYÜK KASIT AİLE YAPISI

“Okulların, sağlık ocaklarının, camilerin önemli olduğu kadar insana hitap eden çalışmalar olması gerekiyor” diyen Palancıoğlu, “Şuanda maalesef tüm dünyada aile yapısı tahrip olmuş, boşanmalar muazzam derecede artmış durumda. Gönül belediyeciliği diyorsak bundaki en büyük kasıt aile yapısına, gençliğe, istihdama, eğitime sahip çıkacak belediyeler demek diye anlıyorum. İnşallah vatandaşlarla iç içe olacağız ve bu sorunları çözeceğiz” şeklinde konuştu.

700 KİŞİLİK GÖSTERİ MERKEZİ

Projelerini tek tek tanıtmaya başlayan Başkan Palancıoğlu, şu bilgileri verdi;

“Kubbe Gösteri ve Etkinlik Merkezi; 700 kişilik çok amaçlı gösteri salonu, fuaye alanı, prova odası, sergi salonları ve kafeteryanın yer alacağı Kubbe Gösteri ve Etkinlik Merkezi konserlere, sergilere, tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapacaktır. Kubbe formunda tasarlanacak yapı Kayseri’nin simgelerinden olacak ve vatandaşların sanatsal etkinliklerde bir araya gelmesini sağlayacaktır. Spor Eğitim ve Gelişim Merkezi; Amatör spor kulüpleri ve okul spor kulüplerine hizmet verecek tesiste basketbol, voleybol, hentbol, tenis ve mini futbol sahaları, güreş, tekvando, halter, boks, Uzakdoğu sporları, eskrim, aerobik ve masa tenisi gibi farklı branşlarda sporların yapılacağı salonlar bulunacaktır. Aynı zamanda birçok okulun spor eğitimlerini yapacakları ortak bir tesis olacak.”

MASAL EVİ

“Masal Evi ve Oyuncak Kütüphanesi; her çocuğa sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlayacak oyuncaklar ile oyun oynama imkanı verecektir. Oyuncak Kütüphanesi’nde çocuklar oyuncaklarla oynayabilecek ya da oyuncağı alıp evine götürerek tanınan süre sonunda kütüphaneye geri getireceklerdir. Merkezin masal evi kısmında ise sesli ve görsel olarak masallar dinlenebilecek, çocuklar kendi aralarında karaoke yarışmaları düzenleyerek hoşça vakit geçireceklerdir.”

TEKNOLOJİ ATÖLYESİ

“Melikgazi Teknoloji Atölyesi; Gençlerin hem eğlendiği hem de üreterek öğrendiği atölyeler farklı alanlarda yeteneği ve bilgisi olan gençleri aynı çatı altında toplayacaktır. Farklı konularda eğitimlerin verileceği ve uygulamaların yapılacağı atölyeler Mobil Oyun Atölyesi, Animasyon Atölyesi, Robotik ve Kodlama Atölyesi, Deneyap Atölyelerinden oluşacaktır. Melikgazi Teknoloji Lisesi; Dijital okur-yazarlık, farklı programlama dillerinde kodlama, mobil uygulama geliştirme, donanım üretim yetkinlikleri, siber güvenlik, veri tabanı programlama, tasarım yetkinlikleri ve proje yönetimi gibi derslerin verileceği bir lise olacaktır. Araştırmacı, yenilikçi, üretken bireyler yetiştirecek olan lisede temel fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra mühendislik fakültelerinde okutulan temel mühendislik dersleri de verilecektir.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV