banner87
23 Mart 2019 Cumartesi

MEMDUH BOYDAK: GELMEMESİNİ SÖYLEDİM

FETÖ il imamı ile ilgili mahkemenin sorusuna Memduh Boydak cevap verdi

31 Mayıs 2018 Perşembe 03:38
Bu haber 973 kez okundu
MEMDUH BOYDAK: GELMEMESİNİ SÖYLEDİM
Haberici -->
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Memduh Boydak, mahkeme heyetinin Sıtkı Baş ile ilgili sorusuna cevap verdi. Boydak, “İl imamı olduğunu duymaya başladım ve gelmemesini söyledim. Bir daha da gelmedi” dedi.

Kayseri’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Boydak ailesinin ve yöneticilerinin yargılandığı 9 sanıklı davaya devam edildi.

Duruşmada önceki gün savunma yapan ve savunmasına bugünde devam eden Memduh Boydak, birçok dernek, vakıf, yurt, devlet okulları ve yurtları ile cemaatlere ait yurtlara yaptıkları yardımlar olduğunu belirtti. Boydak, bu yardımların nakit para olmadığını genelinin kanepe, halı, dolap gibi okul, yurt binalarında kullanılacak malzemelerden oluştuğunu belirtti. Yine yapılan yardımların bina şeklinde de yapıldığını ifade etti. Bina yapılması şartı ile bağışlarda bulunulduğunu ve bina yapımının da takip edildiğini belirtti.

Mahkeme heyetinin FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında hakkında dava açılan ancak yurtdışına kaçan il imamı olduğu belirtilen Sıtkı Baş ile ilgili soru sordu. Mahkeme heyeti, Sıtkı Baş’ı ne olarak tanıdığını ve Melikşah Üniversitesine gelip gelmediğini sordu.

Memduh Boydak, Sıtkı Baş’ı kendisine kentteki okulların genel müdürü olarak tanıtıldığını ve o şekilde tanıdığını ifade etti. Zaman zaman il imamı diye duyumlar aldığını belirten Memduh Boydak, kimsenin olumsuz bir şey bilmediğini, kendilerinin de bilmediğini belirterek, “Son zamanlarda kendisine il imamı dendiğini söyledim. Gelmemesini söyledim. Biz yasa dışı bir şey görmemiştik. Bu gelişmelerden sonra şahsın yurtdışına kaçtığını öğrendik. Demek ki kaçtığına göre bir şey var. Ben kaçmadım. Çünkü yasa dışı bir şeyim yok. Suçsuzum” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV