banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

MEMUR SEN BİRİNCİLİĞİ KAPTIRMADI

Başkan Aydın Kalkan açıklama yaptı

09 Temmuz 2017 Pazar 09:22
Bu haber 960 kez okundu
MEMUR SEN BİRİNCİLİĞİ KAPTIRMADI
Haberici -->

Kamu görevlileri sendikalarının ve konfederasyonlarının 2017 yılı üye sayılarına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tebliğine göre Memur-Sen 997 bin 89 üye sayısıyla kamu sendikacılığında birinci sırada yer aldı.

Memur-Sen il binasında konuyla ilgili açıklama yapan Memur-Sen İl Başkanı Aydın Kalkan, Memur-Sen’e söz konusu başarıyı sağlayan kamu görevlilerine teşekkür etti. Memur-Sen’in başarısını, milli değerlerle uyumlu sendikacılık ve ülke sorunlarına yönelik çözüm odaklı yaklaşımlara bağlayan Başkan Aydın Kalkan, “Söz konusu tebliğe göre, sendika üyesi 1 milyon 694 bin 323 kamu görevlisinin yüzde 59,19’u Memur-Sen’e bağlı sendikalara üyedir. 2016 yılında sendika üyesi kamu görevlilerinin yüzde 54,51’i Memur-Sen’e bağlı sendikaların üyesiydi. Memur-Sen bu yıl, sendika üyesi kamu görevlilerinden Memur-Sen’e üye olanların oranını 5 puanın üzerinde artırmış ve geçen yıla göre de üye sayısını 41 bin 57 kişi (yüzde 4,2) artırmıştır. İkinci ve üçüncü sıradaki konfederasyonlar ise toplamda 78 bin 636 üye kaybetmiş ve yüzde 12,2 oranında küçülmüştür. Bu çerçevede, sendika üye sayılarına ilişkin tebliğ, Memur-Sen kararlı büyümesini, rakiplerinin de önlenemez erimesini de tescil etmektedir” dedi.
Sendika Başkanı, üye sayısındaki başarının Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan 4. Dönem Toplu Sözleşme’yi de olumlu etkileyeceğine inandıklarını belirtti. Kalkan, “Yeni kazanımların elde edilmesi, kazanılmış hakların korunması, iş güvencesine yönelik olumsuz cümlelerin son bulması noktasında önemli bir zemin olacak olan 4. Dönem Toplu Sözleşme’nin arifesinde olduğumuz bu süreçte, Resmi Gazete’de yayımlanan üye sayıları, rakip sendikaların yetkili oldukları dönemde pazarlık masasından eli boş döndükleri dönemin açığını kapatmak noktasında üyemiz ya da değil bütün kamu görevlilerinin Memur-Sen’e olan güvenini ve Memur-Sen’den bu noktadaki beklentilerini de tescillemektedir” ifadelerini kullandı.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV