banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

MENFEZLERİ KAPATMAYIN

Kayserigaz, soğukların hissedilmesiyle birlikte doğalgazla ısınan vatandaşların dikkatli olmalarını isteyerek, üzücü olayların yaşanmaması için menfezlerin kapatılmaması uyarısında bulundu.

25 Ekim 2018 Perşembe 10:09
Bu haber 586 kez okundu
MENFEZLERİ KAPATMAYIN
Haberici -->
Kayserigaz, soğukların hissedilmesiyle birlikte doğalgazla ısınan vatandaşların dikkatli olmalarını isteyerek, üzücü olayların yaşanmaması için menfezlerin kapatılmaması uyarısında bulundu.

Kayserigaz, kış ayının gelmesiyle birlikte ortaya çıkabilecek zehirlenme olaylarına karşı abonelerini tedbir almaları konusunda uyardı. Doğalgazın güvenli kullanımı konusunda kullanıcıların üzerine düşen bazı görevler bulunduğuna dikkat çekti. Basit tedbirlerin, abonelerin can ve mal güvenliğinin korunması için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtildi.

Doğalgazın güvenli kullanımı konusunda abonelerini bilgilendiren Kayserigaz yetkilileri soğuk havaların etkisinin artması ile kullanıcıların menfezlerini kapatmasının son derece tehlikeli olduğuna işaret etti. İstenmeyen vakaların genellikle menfezlerin kapatılmasından kaynakladığının altını çizdi. Ayrıca hane içindeki doğalgaz tesisatlarının bakımının da sadece bu konudaki yetkilendirilmiş sertifikalı firmalara yaptırılması gerektiğini hatırlattı. Baca sensörünün bulunmaması nedeniyle hane içine yayılan gazın farkına varılamamasının istenmeyen olayların diğer bir sebebi olduğunu kaydedildi. Yetkililer, ev ve işyerlerinde kullanılan doğalgaz cihazlarının her yıl bakımlarının rutin olarak yaptırılması gerektiğini, bakımların yapılmaması durumunda ise, gazın yanmasıyla oluşan atık gazların bacada yoğuşma oluşturup, baca içinde biriken malzemelerin bacanın tıkanmasına yol açarak, gazın haneye yayılmasına neden olup büyük tehlikelere yol açabileceği konusunda abonelerini uyardı.

Kayserigaz Genel Müdürü Adem Dincay, “Doğalgaz, doğru kullanıldığında en güvenli yakıttır. Kayserigaz olarak doğalgazın güvenli kullanımı konusunda web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan, dergimizden, billbordlardan yani abonelerimize ulaşacağını düşündüğümüz tüm mecralarımızdan sürekli uyarılarda ve hatırlatmalarda bulunuyoruz. Doğalgazın yoğun kullanıldığı kış aylarında abonelerimizin çok daha dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatmak isterim. Bakımlarını ve kontrollerini ihmal etmesinler. Abonelerimiz doğalgaz ile ilgili herhangi beklenmedik bir durumla karşılaştıklarında vakit kaybetmeden 7/24 hizmet veren 187 numaralı Acil hattımızı arayarak yardım talep edebilirler. Tüm Kayserili vatandaşlarımızın sorunsuz bir kış geçirmelerini dilerim” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV