banner87
22 Şubat 2019 Cuma

MERAL AKŞENER: ŞEHRİN YÜZDE 25’İ YOKSUL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de Kayseri’de halka hitap etti.

25 Mayıs 2018 Cuma 16:25
Bu haber 1605 kez okundu
MERAL AKŞENER: ŞEHRİN YÜZDE 25’İ YOKSUL
Haberici -->

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de Kayseri’de halka hitap etti. Akşener, Kayseri nüfusunun yüzde 25’inin yoksulluk sınırı altında olduğunu, yüzde 8’inin gelirinin olmadığını belirterek, “15 senede ekonominin içine tükürdüler. Yazıklar olsun Kayseri’yi yönetenlere” dedi.

Dün öğleden sonra Kayseri’ye gelen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap etti. Seçim otobüsüyle meydana gelen Akşener’e vatandaşların ilgisi büyüktü. Ramazan ayında aşırı sıcak olmasına karşın meydanları dolduran vatandaşlar, Akşener’i konuşmasını tamamlayana kadar meydandan ayrılmayarak dinlediler.

Gündeminde daha çok ekonomi yer alan Meral Akşener, “Ama 15 senede ekonomimizin içine tükürdüler, toparlayamıyorlar. Kayseri nüfusunun yüzde 8’i gelirsiz yaşıyor. Kayseri ki ekonomi şehri, sanayi şehri. Yazıklar olsun size, yazıklar olsun Kayseri’yi yönetenlere. Şehrin yüzde 25’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Kayseri’yi biz dünyanın mobilya merkezi yapacağız” dedi.

24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Kayseri’ye gelen Meral Akşener, kentte partisinin ilk mitinginde halka hitap etti. Akşener’in meydana gelmesinin ardından İstiklal marşı okundu. Daha sonra Akşener kürsüye çıktı. Özellikle kadınlar Meral Akşener’e büyük ilgi göstererek, yazma hediye ettiler. Çiçek verdiler.

‘Cumhurbaşkanı Akşener’ sloganlarıyla karşılanan Akşener, konuşmasına başlarken, Duru ve Melek isimli kız çocuklarını sahneye alarak kendilerine teşekkür etti. Akşener, “Oruç ağzınızla bugün buradasınız size büyük bir gönül borcum var" diyerek konuşmasına başladı.

Ekonomi ve Kayseri ile ilgili konulara daha çok değinen Akşener, kamu çalışanları ile ilgili dile getirdikleri sorunları anlatarak, “Söyledim söyledim ne oldu biliyor musunuz? 16 senedir uyuyan Sayın Erdoğan, polisleri, sağlık çalışanlarını hatırladı. Ben söylemeseydim, İYİ Parti olmasaydı hatırlarlar mıydı? Yatırılmayan terör tazminatlarının bir kısmı yatırılmış, darısı gerisine inşallah” dedi.

“Biz yola çıktık, 23 Nisan'da, 29 Ekim'de, 19 Mayıs'ta hepsi beraber hastalanıyordu. Hastanelik oluyorlardı hepsi” diyen Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Allah'a şükür hepsi turp gibi oldu. Onlara da İYİ geldik. Önce kendileri iyileşti şimdi millet adına hayırlı işler yapacaklarından bahsediyorlar. Ama 15 senede ekonomimizin içine tükürdüler. Şimdi toparlayamıyorlar. Kayseri nüfusunun yüzde 8’i gelirsiz hayatını sürdürmeye çalışıyor. Kayseri, biliyorsunuz ekonomi şehri, sanayi şehri. Yazıklar olsun size, yazıklar olsun Kayseri’yi yönetenlere. Şehrin yüzde 25’i yoksulluk sınırının altında yaşamını devam ettirmek zorunda kaldı. Kayseri’yi biz dünyanın mobilya merkezi yapacağız. Hani İtalya’nın Milano’su, Torino’su gibi. Bugün yarın deyip yapmadıkları hızlı treni getireceğiz. Dün Sayın Erdoğan bir şey söyledi. Sizlerin hayallerinizi gerçekleştirecek özgür bir ortam hazırlayacakmış. 16 senedir ne yaptın? Mühendis bir başbakanımız var bir toplantıda diyor ki, “Bilişim güzelde kafayı takmamak gerekiyor” dünyada gençler milyoner oluyorken, sen Kayseri’nin zeki gençlerinin yolunu aç bakalım girişimcilikte ortaya neler çıkıyor. Bu ülkede 10 milyon işsiz var.”

Şehir hastaneleri ile ilgili de değerlendirmede bulunan Akşener, “Şu meşhur şehir hastanesinin sahibi yandaş müteahhit. O yandaşlar zarar etmesin diye hasta garantisi verildi. Yeterliliğe ulaşmazsa gitmeyenden de parasını kesecekler. O köprüler hele geçenden de geçmeyenden de para toplanıyor. ÖTV’ler neden arttı. Arabalar da oradan arttı. Dolayısıyla bu arkadaşların ülke yönetmesi imkansız. Vatandaşın, esnafın halinden anlamaz bunlar. ‘Fakir evleri’ diyorlar birde. Çıktığı kabuğu beğenmiyorlar. İnsanlar fakirse bunun sorumlusu sizlersiniz. Meral söylüyor onlar tekrar ediyor. Öyle güzelliğimiz var bu ülkeye. Ben milletim için ölürüm. Beni aday gösterdiniz, dört saatte yüz bin imza ile tek kadın cumhurbaşkanı adayı yaptınız” diye konuştu.

“Gelirken bir yazı gördüm. Sayın Erdoğan’ın resmi var, “Kudüs, Filistin’in başkentidir” yazıyor. Bir ‘One minute’ ile 9 sene idare ettin” diyerek Cumhurbaşkanına tepki gösteren Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Mavi Marmara’da şehit kanını sattın. Tepki gösteren şehit yakınına, “Bana mı sordun?” dedin. İş başına geldiğinden beri ağlıyorsun. Küçük Emrah’ı geçtin be. FETÖ devleti ele geçirdi. Sen seyrettin. Sen yine aldatıldın. Gelen aldattı giden aldattı. Saf desen bir türlü, cezai ehliyeti yok desen bir ayrı. Ben ailesinde engelli yakını olan bir insanım. En öncelikli iş aileleri rahatlatacak kurum kuruluşların yapılmasıdır. Bakım ücretlerinin devamı gelecek elbet ama sadece parayla olmaz. Onları hayatımızın içine katmak bizim görevimizdir. Bir güzel kızımız diyor ki, “Eşim FETÖ’den atıldı aç kaldık” be kızım bunlar kaçtı. Milleti FETÖ’cü ilan etti. FETÖ’cü arıyorsanız aynaya bakın aynaya. Meclis Başkanı millete “FETÖ’cü” diyen kişidir. Damadı kaçak.”

Meral Akşener’in konuşmasının ardından milletvekili adayları tanıtıldı. Akşener, miting alanından ayrılırken birçok vatandaş fotoğraf çektirmek isteyince izdiham yaşandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV