banner87
22 Temmuz 2018 Pazar

MESLEK LİSESİ DİPLOMASI ALACAKLAR

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı bilgi verdi

13 Eylül 2017 Çarşamba 07:37
Bu haber 857 kez okundu
 MESLEK LİSESİ DİPLOMASI ALACAKLAR

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, telafi eğitimi alacakların başarılı olmasıyla meslek lisesi diploması yapacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, 4702 Sayılı Kanunun 19. maddesi ile 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununun 35. maddesinde yapılan değişiklikle genel lise mezunları ile ilköğretim mezunu kalfa ve ustaların telafi eğitimine devam edebileceklerini belirtti. Başarılı olmaları halinde bitirdikleri alana ait meslek lisesi diploması almalarına olanak sağlanacağını hatırlattı.

Osman Elmalı, telafi eğitimine devam etmek isteyen adaylar tercih sırasına göre devam etmek istedikleri meslek alan/dalını gösteren bir dilekçe ile telafi eğitiminin yapılacağı okul müdürlüğüne 11 - 22 Eylül 2017 tarihleri arasında başvuracaklarını duyurdu.

“Her bir programın eğitimine başlanabilmesi için ilgili programlara kayıt yaptıran öğrenci sayısının en az 12 olması zorunludur” diyen Elmalı, “Yapılan başvuru 12’den az olması halinde, o alanlarda yapılacak telafi eğitimi, İl Değerlendirme ve Yerleştirme Komisyonu tarafından değerlendirme neticesinde birleştirilerek sınıf oluşturulacak duruma gelir ise uygun bir okulda Telafi Eğitimi uygulamasına imkân sağlanacaktır. Telafi eğitimine kayıt yaptıracaklardan; diploma veya öğrenim belgesinin onaylı birer örneği, yeterli sayıda fotoğraf, pul ve zarf ile ikamet ve askerlik durum belgesi, kalfa ve ustalar için ayrıca alan/dalda çalışma süresini gösteren belgeler istenecektir. İlimizde Telafi Eğitimi yapılacak okullarımıza ait liste ektedir” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV