banner203
31 Mart 2023 Cuma

METE EKE “GAZETECİLER YAZILARINDAN DOLAYI YARGILANMAMALI”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mete Eke, yazılı bir açıklama yaparak, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı. Basın özgürlüğünün önemine vurgu yapan Başkan Eke, gazetecilerin yıpranma hakkının geri verilmesi gerektiğini belirterek hiçbir gazetecinin yazdığı yazılardan dolayı yargılanmaması gerektiğini söyledi.

09 Ocak 2013 Çarşamba 15:11
Bu haber 1664 kez okundu
METE EKE “GAZETECİLER YAZILARINDAN DOLAYI YARGILANMAMALI”
Haberici -->
MHP İl Başkanı Mete Eke, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Zorluklar ile mesleklerini idrak eden gazetecilerin kutsal bir görev üstlendiklerini belirten Başkan Eke, gazetecilerin ailesinden fedakârlıkta bulunarak, kutsal bir görevi yerine getiren ve toplumun sesi olan insanlar olduğunu söyledi.

AKP iktidarı döneminde mesleklerinin zorluklarına rağmen gazetecilerin gerek yıpranma haklarının ellerinden alınmasını gerekse yazdığı köşe yazıları nedeniyle yargılandıklarının altını çizen Başkan Eke, demokrasinin unsurlarından biri olan gazetecilerin, gerek kalem dokunulmazlığı gerekse de yıpranma haklarının geri iade edilmesi gerektiğini belirtti

Gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesi noktasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin yapılacak tüm çalışmalara destek vereceğinin bilinmesi gerektiğini vurgulayan başkan Eke, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.  

Anahtar Kelimeler: MHPAKPMete EkeIlBaşkanı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV