banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

METEM SANAYİCİLERE DEVREDİLDİ

Valilikle OSB arasında protokol imzalandı

24 Temmuz 2017 Pazartesi 07:29
Bu haber 785 kez okundu
METEM SANAYİCİLERE DEVREDİLDİ
Haberici -->

Sanayicilerin kalifiye ve ara eleman ihtiyaçlarının karşılanması adına önem taşıyan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin (METEM), Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne devredildi. Artık sanayicilerin yönetiminde olacak olan merkezle ilgili protokol imzalandı.

Vali Süleyman Kamçı, 43 derslikli Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin (METEM) devri için Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Vali Kamçı, Valilikte düzenlenen protokol imza töreninde, ülke ekonomisinin dünya ile rekabet edebilmesi, değişen-gelişen şartlara ve teknolojiye uyumunun sağlanması, reel sektörün nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması için bu protokolün önemine değinerek, önümüzdeki dönemlerde bu okulun Kayseri için daha da önemli bir kazanım olacağına inandığını belirtti.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin mevcut eğitim binası, öğrenci pansiyonu, kapalı spor salonu, donanımı ve diğer tüm müştemilatının, öğrenci ve diğer unsurları ile birlikte Kayseri OSB Müdürlüğü’ne devredileceğini ifade eden Vali Kamçı, protokolde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan ise bu okulun sanayicilerin işçi bulma sıkıntısını giderme konusunda kendilerine yardımcı olacağına inandığını belirterek, bu protokolün imzalanmasında emeği geçen ve her konuda desteklerini esirgemeyen Vali Kamçı’ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Vali Kamçı, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan arasında devredilecek okula ilişkin protokol imzalandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV