banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERİ

Mezarlık için seferler 9'da başlayacak

24 Haziran 2017 Cumartesi 03:58
Bu haber 790 kez okundu
MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERİ
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi mezarlık ziyaretlerinde bulunacak vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek. 24 Haziran Cumartesi Arife günü  saat 09.00’da başlayacak seferler 16.00’da sona erecek

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların bayram tatili süresince herhangi bir sorun yaşamaması için gerekli önlemlerini aldı. Özellikle toplu ulaşım, zabıta, su ve elektrik hizmetlerinde aksamalar yaşanmaması için tedbirler artırıldı. 

Büyükşehir Belediyesi vatandaşların şehir içi ulaşımlarını rahat bir şekilde sağlamaları için otobüs seferlerinde düzenleme yaptı. Yapılan düzenlemeye göre bayram süresince nöbetçi araçlar 06.00-07.00 arasında yarım saatlik sefer aralığı ile yolcu taşımaya başlayacaklar. Saat 07.00’den sonra ise Pazar günü tarifesine geçilecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da arife günü mezarlık ziyaretleri için ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. 24 Haziran Cumartesi günü Tacettin Veli Bulvarı Katlı Otoparkı karşısından saat 09.00'da başlayacak olan mezarlık seferleri aynı gün saat 16.00'ya kadar devam edecek. Mezarlık ziyareti yapmak isteyen vatandaşlara ulaşım kolaylığı sağlayacak olan bu seferler ücretsiz olacak. Bu hizmetlere ek olarak Şehir Mezarlığı'na gelen yaşlı ve özürlü vatandaşlar, mezarlık içerisinde tahsis edilecek ücretsiz araçlarla mezarlarının başına kadar götürülüp getirilecek.

Ayrıca mezarlık hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşların mezar ziyaretlerini sorunsuz gerçekleştirmeleri için de bir takım ek tedbirler alındı. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Şehir Mezarlığı, Anbar, Erkilet-Bülbülpınarı ve Gesi-İldem Mezarlıkları elden geçirilerek ziyarete hazır hale getirildi.

ZABITA İZİN YAPMAYACAK

Bayram süresince sıkıntı yaşanmaması için Zabıtanın denetimleri sıklaştırılacak. Bu amaçla zabıtada izinler kaldırıldı. Zabıta ekipleri bayram süresince 24 saat görev başında olacak. Vatandaşlar yaşadıkları herhangi bir olumsuzlukla ilgili şikayetlerini zabıtanın 232 29 60 nolu telefonuna bildirebilecek.    

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV