banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

MHP KADINLARI UNUTMADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Kadın Kolları Genişletilmiş İstişare Toplantısı Tertip Komitesi Üyesi Serap Şule Kalın, seçimlerde cefakar ve vefakarlık göstererek çalışan kadın kolları üyeleri için Genel Merkez tarafından 3 gün süren etkinlik yapıldığını söyledi.

05 Ekim 2018 Cuma 07:54
Bu haber 717 kez okundu
MHP KADINLARI UNUTMADI
Haberici -->
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Kadın Kolları Genişletilmiş İstişare Toplantısı Tertip Komitesi Üyesi Serap Şule Kalın, seçimlerde cefakar ve vefakarlık göstererek çalışan kadın kolları üyeleri için Genel Merkez tarafından 3 gün süren etkinlik yapıldığını söyledi. Kalın, oldukça yararlı geçen program sonrasında katılımcıların tamamına içinde karaçam tohumunun bulunduğu kalemler hediye edildiğini söyledi.

MHP Genel Merkezi tarafından MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörlüğü öncülüğünde düzenlenen etkinlikte MHP Kadın Kolları il ve ilçe başkanları Ankara’da 3 gün kampa girmişlerdi.

Toplantının oldukça faydalı geçtiğini ve yankılarının olumlu şekilde devam ettiğini belirten MHP MYK Üyesi Kalın, “Toplantının ilk günü öncesinde MHP Genel Kadın Kolları Koordinatörü Nevin Taşlıçay başkanlığında Anıtkabir ziyareti yapıldı. İlk olarak burada Türkiye’nin 81 ilinden gelen il ve ilçe başkanları Anıtkabir’de Genel Başkanımız Taşlıçay tarafından çelenk konuldu ve Atatürk’e saygı duruşunda bulunuldu. Ardından günün anısına Anıtkabir özel defterine duygu ve düşünceler aktarıldı. Daha sonra MHP Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’in kabri ziyaret edildi ve burada dua okundu. Ardından bir otelde düzenlenen toplantıya geçildi. Toplantıda tüm il ve ilçe başkanlarına Siyasal iletişim eğitimi, 50. Yılında kadın eliyle 50 proje sunumu yapıldı. Toplantının ikinci gününde MHP Kadın Kolları Koordinatörü Nevin Taşlıçay, Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Deniz Debboylu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açılış konuşmaları gerçekleştirdi. Ardından 50. Yılında MHP ve Kadın konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Ardından Yerel Yönetimlerde Kadın konulu sunum yapıldı. Siyasette Kadın’ın rolü toplantıda tüm Kadın il ve ilçe Kadın Kolları Başkanlarına aktarıldı. MHP Kadın Kolları Koordinatörü Nevin Taşlıçay’ın sunumuyla “2023 Stratejik Hedefler” konulu sunum gerçekleştirildi. “Yüz Akı Kadınlar” oturumunun ardından akşamüstü konser etkinliği düzenlendi” dedi.

LİDERİMİZ ADAY ADAYLIĞI ÇAĞRISINDA BULUNDU

Kalın, toplantıya katılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin kadınlara yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, yerel seçimler öncesinde çağrıda bulunduğunu belirtti. Kalın, yerel seçimlerde kadınların aday adayı olmalarını istediğini belirterek, etkinlikle ilgili şunları anlattı;
“Toplantının son gününde “MHP ve Demokrasiye Bakış”, “Siyasal İletişim Eğitimi”, “Sosyal Medya Eğitimi”, “Dilek ve Temenniler” söyleşiler yapıldı. Toplantının sonunda 3 günlük kampa giren tüm il ve ilçe başkanlarına MHP Kadın Kolları Koordinatörü aynı zamanda MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay tarafından sertifikalar takdim edildi. Kayseri’den katılan 12 üyemize de sertifikaları verildi. Yine etkinlikte yeşile, doğaya büyük önem veren partimiz, kadın kollarımız, katılımcı 500 üyemiz için karacak tohumunun bulunduğu özel hazırlanan kalem hediye edildi. Yine kadınlarımıza, liderimizin yaptığı bir dua yazılı olarak çerçevelenmiş şekilde verildi” dedi.

Kalın, etkinliğin yankılarının devam ettiğini ve MHP’nin her zaman olduğu gibi kadınlara yönelik desteği, onların partiye kattığı değerin bilincinde hareket ederek etkinliklerine devam edeceğini ifade etti. MHP’nin daha önce düzenlediği benzer etkinlikler arasında kadın katılımının, davetinin en yüksek olduğu bir program gerçekleştirdiklerini, Türk tarihine damgasını vurmuş Türk kadınlarının da anlatıldığı kitabında bu etkinlikte dağıtıldığını söyledi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV