banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

“MİLLETİMİZ BİRLİK OLDUKÇA ŞER ODAKLARI YOK OLACAK”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 28 Şubat açıklaması

28 Şubat 2018 Çarşamba 07:15
Bu haber 327 kez okundu
“MİLLETİMİZ BİRLİK OLDUKÇA ŞER ODAKLARI YOK OLACAK”
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 28 Şubat’ın 21. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bakan Özhaseki, “Milletimiz birlik oldukça şer odakları yok olacak” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 28 Şubat’ın 21. yılında yaptığı açıklamalarında 28 Şubat 1997 tarihinde yaşananları “demokrasi tarihine geçen kara leke” olarak değerlendirdi.

Mesajında, 28 Şubat döneminde siyasetin silahların gölgesinde dizayn edilmeye çalışıldığını vurgulayan Bakan Özhaseki, “Türkiye demokrasi tarihine kara bir leke olarak kazınan ve postmodern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat darbesinin üzerinden 21 yıl geçti. Silahların gölgesinde siyasetin dizayn edildiği, manşetlerin tek bir merkezden çıktığı, en temel insan haklarının ayaklar altına alındığı, çeşitli komplolarla irtica yaygarası koparılarak inanca yönelik baskıların arttığı, kimilerinin “Bin yıl sürecek” dediği, demokrasi ve insan haklarına pranga vurulan o günler AK Parti iktidarıyla tarihin karanlık sayfalarına gömüldü. Türkiye, AK Parti iktidarı ile demokraside, insan haklarında, bilimde, sanayide, ekonomide çağ atladı. Bir dönem hayal bile edilemeyen projeler birer birer hayata geçirildi” ifadelerini kullandı.

 “TÜRKİYE ŞER ODAKLARINI TEMİZLEDİ”

Türkiye’nin 28 Şubat sürecinin ardından 15 Temmuz hain darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını da açıklamalarında belirten Bakan Özhaseki, içerideki şer odaklarının temizlenerek sınır dışındaki terör odaklarıyla mücadele edildiğine vurgu yaptı.

Özhaseki, “28 Şubat sürecinde gazetelere ‘Beceremediniz artık bırakın’ manşetleri attıran, başörtüsüne füruat diyerek küçümseyen Pensilvanya’daki terör çetesinin elebaşı, alçak yüzünü 15 Temmuz’da bir kez daha gösterdi. Aziz milletimiz, o gece vatan evlatlarına kurşun yağdıran FETÖ’cülere bir daha unutamayacakları bir ders verdi.  Millet iradesine tanklarla, savaş uçaklarıyla pranga vurabileceklerini sananların karanlık planları bir gecede yerle yeksan oldu. 28 Şubat sürecinde ‘Muhtar bile olamaz’ denilen, okuduğu şiir nedeniyle hapse mahkum edilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve dirayeti, aziz milletimizin cesareti; bu topraklarda ameliyata kalkışanlara en anlamlı cevap olarak tarihe geçti. İçerdeki şer odaklarını temizleyen Türkiye, terörün kökünü kazımak için sınırlarını aştı. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile yüz ölçümüne sığmayan gücünü tüm dünyaya gösterdi. En nihayetinde birlik ve beraberliğin hakim olduğu topraklarımıza huzur ve bereket geldi. Milletimizin birliği daim oldukça topraklarımız üzerinde karanlık planlar yapan şer odakları, kirli oyunlarını asla hayata geçiremeyecek” değerlendirmelerinde bulundu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV