banner153
21 Ekim 2019 Pazartesi

MİLLİ BİR SORUMLULUKTUR

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, İstanbul seçimleri üzerinden bazı çevrelerce Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemine zarar verilmek istendiğini belirterek, “23 Haziran’da sandıkta demokratik iradenin ortaya konulması milli ve imani bir sorumluluktur” dedi.

17 Haziran 2019 Pazartesi 10:03
Bu haber 181 kez okundu
MİLLİ BİR SORUMLULUKTUR
Haberici -->

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, İstanbul seçimleri üzerinden bazı çevrelerce Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemine zarar verilmek istendiğini belirterek, “23 Haziran’da sandıkta demokratik iradenin ortaya konulması milli ve imani bir sorumluluktur” dedi.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, İstanbul’da Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen, “7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat” festivaline katıldı. Burada katılımcılara hitap eden Özdemir, Türkiye’ye zarar vermek isteyen bazı güç odakları tarafından 23 Haziran seçimleri üzerinden 3 aşamalı plan yürüttüğünü söyledi. Özdemir, Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemine zarar verilmek istendiğini vurgulayarak 23 Haziran’da sandığa gidilmesinin imani ve milli sorumluluk olduğunu söyledi.

İTİBARSIZLAŞTIRMA POLİTİKASI İÇİNDELER

Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sisteminin Türkiye düşmanları tarafından itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını kaydeden Özdemir, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti 2018’de yapılan Genel Seçimlerin ardından Cumhuriyetimizin 3. Evresine giriş yapmıştır. Ve bu evre ile birlikte artık yeni bir hükümet etme sistemi ile yönetiliyoruz. Yeni hükümet etme sistemi Türkiye’yi inşallah milli hedeflerimiz olan öncelikle 2023’e sonrasında da 2053 ve 2071 hedeflerimize taşımayı amaçlıyor. İnşallah da taşıyacaktır. Böylesi bir dönemde Türkiye’nin bu anlamdan kazanım elde etmesinden bize göre rahatsız olan çevrelerin İstanbul seçimleri üzerinden 3 aşamalı bir planı yürüttüklerini takip ediyoruz. Bunlardan ilki Cumhur’un temsil makamı olan Cumhur’un başı olan Cumhurbaşkanlığı makamının kamuoyunu nezninde akıllarınca itibarsızlaştırılması sürecidir. Pek çok dedikodu pek çok fitne fesat pek çok bu manada akla hayale gelmeyecek laflar sözler hem toplumsal zeminde yayılmaya çalışılıyor hem diğer anlamda farklı farklı kanallarla kullanılmaya gayret gösteriliyor” şeklinde konuştu.

SEÇİMİ FIRSAT BİLİYORLAR

Türkiye’nin sosyal ve ekonomik yönden bir tahribata uğratılmaya çalışıldığını söyleyen Özdemir, “24 Haziran’da sizlerin iradesiyle ortaya koymuş olduğunuz ve hayata geçmiş olan Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemiyle hesaplaşma gayretleridir. Çünkü dost görünen hazır çevrelerinin de bu anlamda rahatsız olduğunu görüyoruz. İşte bunların dönüp dolaşıp geldiği yer Türkiye’de Türk milletinin iradesiyle hesaplaşmaya çalıştıkları yer, 23 Haziran Seçimleri oldu. 31 Mart seçimlerinde bir irade ortaya koydunuz. Ama gelin görün ki usulsüzlükler ve hırsızlıklar sizin iradenizin bu anlamda ortaya çıkmasına mani oldu. YSK’nın vermiş olduğu bir karar var. Ve şimdi seçimler yenileniyor. Yenilenirken bir istirhamımız bir konuyu unutmamak lazım. İstanbul, adına şiirler yazılan bir şehirdir. İstanbul, uğruna sevdalar yakılan bir şehirdir. İstanbul, sadece İstanbul değildir. Evet İstanbul dünyanın en büyük Türk-İslam şehridir. Cumhur İttifak’ının adayı geçmiş dönemlerde farklı farklı makamlarda ülkemize ve milletimize çok saygıdeğer ve aynı zamanda geleceğe uzanan gayretleri uzanmış Binali Yıldırım Bey’e dua ve desteklerinizi bekliyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV