banner87
16 Aralık 2018 Pazar

MİLLİ EĞİTİMDEN GAZİYE ZİYARET

Gazi olan Piyade Yüzbaşı Onur Özdoğan’ı bir grup öğrenci ile evinde ziyaret etti.

23 Şubat 2018 Cuma 07:09
Bu haber 322 kez okundu
  MİLLİ EĞİTİMDEN GAZİYE ZİYARET
Haberici -->

Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı Afrin’de yaralanıp, Gazi olan Piyade Yüzbaşı Onur Özdoğan’ı bir grup öğrenci ile evinde ziyaret etti.

Ziyarete, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Osman Karaca, Hacı Kaya,Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ünal Çolak, ayrıca Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi,Yüksek Mimar Selçuk Kara Kimseli İlkokul, Şehit Levent Çetinkaya orta ve İlkokulu müdür ve öğrencileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve öğrenciler Gazi Yüzbaşı Onur Özdoğan’a Türk Bayrağı, Kur’an-ı Kerim ve çiçek takdim ettiler. Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Gazi onurlanmış askerdir.Gazi, vatan sevgisinin sembolüdür. Gazi, toprağı vatan; insanı ulus yapan değerlerdir.Bizim kültürümüzde şehitlik ve gazilik iki güzelden biri olarak ifade edilir. Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan Gazilerimiz, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır.Sevgili öğrenciler, Hayal mahsulü kahramanlar yerine  Şu anda karşınızda duran gerçek kahramanlardan bir tanesi Yüzbaşımız Onur Özdoğan’dan Allah  razı olsun.Tarih boyunca ülkemizin bütünlüğüne, bağımsızlığımıza ve birlikte yaşama irademize kast eden düşmanlar karşılarında daima ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışı ile dimdik duran sağlam bir milli iradeyi bulmuşlardır. Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı bu iradeye borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Gaza ruhu dün olduğu gibi bugün de milletimizin bilincinde yaşamaya devam etmektedir”diye sözlerini tamamladı.

Gazi Piyade Yüzbaşı Onur Özdoğan İse ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Türk milletinin desteği ve duaları bizlere her zaman güç vermekte.Manevi destek orda zorlu şartlarda görev yapan arkadaşları olumlu yönde etkiliyor. Türk Milletinin arkamızda olması bize onur ve kuvvet vermekte. Sizlerinve öğrencilerimizin bu ziyareti bana ve aileme büyük moral oldu”dedi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV