banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

MİMAR SİNAN ANILACAK

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 9-10 Nisan tarihlerinde Mimar Sinan’ı anma etkinleri düzenleneceğini söyledi.

09 Nisan 2018 Pazartesi 07:44
Bu haber 397 kez okundu
MİMAR SİNAN ANILACAK
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 9-10 Nisan tarihlerinde Valilik öncülüğünde belediyeler ile Sivil Toplum Kuruluşların katkılarıyla Mimar Sinan’ı anma etkinleri düzenleneceğini söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde bulunan ve adeta açık alan Arkeoloji alanı olan Ağırmas Mahallesi’nin aynı zamanda Mimar Sinan gibi bir dehanın doğduğu evi bulunduğunu hatırlattı. Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilen çalışmalar ile Ağırnas Mahallesinin Mimar Sinan’a yakışır hale getirildiğini kaydetti.

Mimar Sinan’ı anma etkinleri içerisinde Melikgazi Belediyesince aslına uygun bakım ve onarımı yapılan ‘Arap Ocağı’ ile ‘Çerkez Mustafa Bey Konağı’ şantiye alanın da gezileceğini belirten Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Melikgazi Belediyesi olarak Ağırnas Mahallemize büyük önem veriyoruz. Çünkü Mimar Sinan gibi bir dünya dehasının doğduğu ev bulunmaktadır. Taş ustalığı denince akla gelen ilk yer Ağırnas’tır. Ağırnas gerek tarihi misyonu gerek ise bulundurduğu tarihi yapı ve doğal güzellikleri şehrimizin doğal açık alan arkeoloji müzesi ve doğal sit alanıdır. 9 ve 10 Nisan tarihleri arasında “Sinan ve Mekan” isimli bir dizi etkinlik düzenlenecektir. Saat. 11.00’de başlayacak etkinliğimiz için tüm halkımız davetlidir.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV