banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

MİMAR SİNAN’NIN TORUNLARIYLA İFTAR

"Mahallemde iftar var" etkinliğinin Ağırnas Mahallesinde yapıldığını söyledi.

07 Haziran 2018 Perşembe 03:25
Bu haber 273 kez okundu
MİMAR SİNAN’NIN TORUNLARIYLA İFTAR
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her gün ayrı bir bölgede gerçekleştirilen ve amacında beraberlik ve paylaşma gibi değerlerin yer aldığı "Mahallemde iftar var" etkinliğinin Ağırnas Mahallesinde yapıldığını söyledi.

Mahallemde iftar var, etkinliğine Ağırnas mahallesinde gerçekleştirildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Ağırnas halkının bir sofra da gönül dostluğu ve paylaşımı yaptığını hem de iftarını birlikte açarak komşuluk görevini yerine getirdiklerini kaydetti.

Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Belediye Başkan Yardımcıları ile Daire Müdürlerinin de katıldığı iftar sofrasında Başkan Memduh Büyükkılıç, iftara gelen mahalle halkının sofralarını gezerek vatandaşlar ile sohbet etti.

Ağırnas halkına hitaben konuşma yapan Melikgazi Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi;

"Ramazan Ayı birlikteliğimizin, beraberliğimizin ve huzurun adeta ortak adresi olmaktadır. Şu huzura şu sükunete ve şu birlikteliğimize bir bakın. Mahallenin tümü aynı sofrada huzuru paylaşıyor. Mimar Sinan’ın torunları yüzyıllar sonra yine aynı sofrada bu bizim için Anadolu'nun bir mayasıdır. Düzen ve saygınlık içerisinde herkesin masasının önünde iftarlık yemeği hazır ezanın sesini beklemektedir. Burada sizlere iki müjdeli haber vermek istiyorum. Ağırnas da Anadolu Teknik Lisesi açıyoruz. Binalarını biz tahsis ettik ve eğitimin hizmetine sunuyoruz. Hayırlı olsun! Ayrıca Şehit Burhan Kaplan Camisinin onarımı tamamlandı o da Hayırlı Olsun! Ramazan bereket ayı derler demek ki doğruymuş.”

Mahalleli gençler ve çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Büyükkılıç, Ağırnas bölgesine yapılan yatırım ve hizmetler ile bu bölgenin ekonomik ve sosyal yapısının da geliştiğini sözlerine ekledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV