banner153
21 Ekim 2019 Pazartesi

MİZANSEN SOPALARLA POZ VERMİŞLER

Emniyet Müdürlüğü o haberle ilgili açıklama yaptı

30 Kasım 2017 Perşembe 07:03
Bu haber 880 kez okundu
 MİZANSEN SOPALARLA POZ VERMİŞLER
Haberici -->

Emniyet Müdürlüğü, bir mahallede çok sayıda hırsızlık olayı ile ilgili mahalle sakinlerinin nöbet tuttuğu yönündeki haberin asılsız olduğunu açıkladı. Fotoğrafta yer alan mahalle sakinlerinin mizansen olarak ellerinde sopalarla ajansa poz verdikleri açıklandı.

Feyzioğlu mahallesinde hırsızlık olaylarının arttığı yönünde çıkan haberlere Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama geldi ve yalanlandı. Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada, şu ifadeler yer verildi:

“28.11.2017 tarihinde İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından “Eksi 5 derecede elde sopa hırsız nöbeti” başlığıyla yazılı, görsel basın ve internet sitelerinde haberler yer almıştır. Haberlerin içeriğinde; ‘Mahallede çok sayıda hırsızlık olayı olduğu, mahalle sakinlerinin hırsızlığa karşı elde sopa hırsız nöbeti tuttuğu, haberde röportaj yapılan kişilerin ve mahalledeki çok sayıda kişinin evine hırsız girdiği bilgileri yer almaktadır.’ Yapılan araştırmada; haberde belirtilen Fevzioğlu mahallesinde, bir yılda sadece “8” hırsızlık olayının olduğu, bunların da tüm faillerinin yakalanarak tutuklandığı tespit edilmiştir. Mahalle sakinlerinin hırsızlık nöbeti tuttuğu haberi tamamen asılsızdır. Söz konusu haberde röportaj veren 16 şahıs, resmi bilgi alma tutanaklarında hiçbir zaman hırsızlık nöbeti tutmadıklarını, içlerinden sadece birisinin 6 ay önce hırsızlık olayı yaşadığını ve failinin bulunduğunu, bunun haricinde hiçbir hırsızlık olayının yaşanmadıklarını, mizansen olarak ellerinde sopayla ajansa poz verdiklerini ifade etmişlerdir. Bahse konu haber toplumda huzursuzluk algısı oluşturarak toplum huzurunu bozmaya yönelik ve mizansen olup tamamen gerçek dışıdır.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV