banner153
05 Haziran 2020 Cuma

MOBİLYANIN BAŞKENTİ KAYSERİ

K.MOB Kayseri 8. Mobilya fuarı Kayseri OSB-TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye’de mobilya sektörünün başkentinin Kayseri olduğunu söyledi. Fuarda sektörün önemli aktörlerinin yer aldığına dikkat çekildi.

10 Ekim 2019 Perşembe 07:32
Bu haber 299 kez okundu
MOBİLYANIN BAŞKENTİ KAYSERİ
Haberici -->

K.MOB Kayseri 8. Mobilya fuarı Kayseri OSB-TÜYAP   Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye’de mobilya sektörünün başkentinin Kayseri olduğunu söyledi. Fuarda sektörün önemli aktörlerinin yer aldığına dikkat çekildi.

80 firmanın katıldığı mobilya fuarın açılış törenine Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Milletvekili Baki Ersoy, Ruanda Büyükelçisi Williams Nkurunziza, Endonezya, Malezya ve Uganda Büyükelçiliği Temsilcileri, Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Sanayi Odası Başkanı   Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri Mobilyacılar ve Sanayiciler Derneği (KAYMOS)  Başkanı Mehmet Yalçın, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz,  Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Diyanet İşleri Başkanlığı eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan ve Kayseri protokolü katıldı.

ÖNEMLİ AKTÖRLERİ BU FUARDA

TÜYAP / Kayseri Organize Sanayi Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen açılış töreninde konuşan OSB Başkanı Tahir Nursaçan, şunları söyledi;

“Günümüzde, tüm sektörlerde yaşanan gelişmeler, rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı ortamlar doğurmuştur. Bugün artık sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek başarı elde etmek için yeterli değildir. Fuarlar, üreticilerle müşterileri buluşturan önemli bir köprüdür. Verilere göre Türkiye’nin mobilya sektöründeki ihracatı 2,5 milyar dolar civarındadır. İnşallah hep birlikte bu rakamı çok daha yukarılara çekeceğiz.”

MOBİLYA’NIN BAŞKENTİ KAYSERİ OSB

“Kayseri OSB / TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, düzenlenecek fuarlar sayesinde, yılda yaklaşık olarak 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapacaktır. Fuar binasını bu hale gelmesinde emeği geçen, çalışanından, mühendisine, mimarına, müteahhidine, burada sayamadığımız ilgili ve yetkili herkese teşekkür ediyorum. Mobilya’nın Başkenti olan Kayseri OSB’mizde düzenlenen; Kayseri 8. Mobilya Fuarının ilimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum.”

GÜZELLİKLERİ PAYLAŞACAĞIZ

Kayseri Mobilya Fuarı’nın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin her zaman güzelliklerle anılan bir il olması için gayret gösterdiklerini söyledi. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fuar alanı ve fuar alanına Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği desteği ifade ettiği için Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan ve yönetimine teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’de güzellikleri paylaşacağız. İkinci etap için de aynı desteklerimizi sürdüreceğimizi belirtmek isterim” dedi.

BU ŞEHRE ÇİVİ ÇAKANA MİNNET DUYUYORUZ

Konuşmasında Kayseri için mobilya sektörünün önemini de vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayseri mobilyanın başkenti. Kayseri’nin girişine mobilyanın başkenti yazdıracağımı belirtmek istiyorum. Ayrıca Kayseri genlerimize işlemiş olan ticaretin ve endüstrinin de merkezi. Bu şehre bir çivi çakan, emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

8. Kayseri Mobilya Fuarı, protokol konuşmalarının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan tarafından yapılan dua ile ziyarete açıldı.

TÜYAP organizasyonunda 9/13 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan Kayseri 8. Mobilya Fuarı 9/12 Ekim tarihlerinde 10.00/19.00 ve 13 Ekim Pazar günü 10.00/18.00 saatleri arasında ziyaretçileri ağırlayacak. Online davetiye ve bilgi için www.kayserimobilyafuari.com adresi ziyaret edilebilir.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV