banner203
08 Şubat 2023 Çarşamba

MÜCADELENİN ÖNCÜSÜ OLMUŞTUR

Eğitim Bir Sen’in kuruluşunun 29. yılı münasebetiyle açıklama yapan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Eğitim Bir Sen 29 yıldır mücadelenin öncüsü olmuştur” dedi.

14 Şubat 2021 Pazar 17:58
Bu haber 448 kez okundu
MÜCADELENİN ÖNCÜSÜ OLMUŞTUR
Haberici -->

Eğitim Bir Sen’in kuruluşunun 29. yılı münasebetiyle açıklama yapan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Eğitim Bir Sen 29 yıldır mücadelenin öncüsü olmuştur” dedi.

Aydın Kalkan, “Eğitim-Bir-Sen olarak, kazanımlarla dolu hak, emek ve özgürlük mücadelemizde 29. yılımıza girdik. Fikirden aksiyona, birlikten sendikaya, birlerden yüz binlere, etkiden genel yetkiye, toplu görüşmeden toplu sözleşmeye, genel yetkiden zirveye, yerelden evrensele, zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara sürdürdüğümüz tarihimizde sendikacılıkta yeni bir çığır açtık, sendikacılığa yeni bir soluk getirdik.

Emperyalizmin gizli esaretine, iş birlikçilerin açık vesayetine, yasalara değil yasaklara, özgürlüğe değil körlüğe hizmet eden, ihanet odaklarıyla amansız mücadelenin örgütlü gücü Eğitim-Bir-Sen, 14 Şubat 1992’de Mehmet Akif İnan’ın öncülüğünde, eğitim çalışanlarının meslekî dayanışması, mali, özlük ve sosyal haklarının korunup geliştirilmesi amacıyla kurulmuştur.

Milletinin kültür ve medeniyet değerlerinden beslenerek büyüyen, sahip olduğu yerli ve millî duruşunu 28 Şubat gibi zorba ve 15 Temmuz gibi kanlı darbe süreçlerinde bile bozmayan; dışarıdan desteklenen, içeriden beslenenlere tereddüt etmeden söylemleri ve eylemleriyle direnen Eğitim-Bir-Sen, kendi hizmet kolunda genel yetkili olmayı gelenekselleştirmiş bir sendika ve milletin hassas olduğu her konuda bütün gücünü ortaya koyan bir sivil toplum örgütüdür.

Eğitim-Bir-Sen, ülkenin idaresine, milletin iradesine tasallut eden şer odaklarına karşı millî iradenin teminatı, demokrasinin dayanağı, hak aramanın adresi, örgütlü mücadelenin merkezidir.

Eğitim-Bir-Sen, mağdur edilmiş, mazlum bırakılmış, zulme ve haksızlığa uğramış coğrafyalara her zaman yardım elini uzatmıştır. Kayseri’ özelinde üyelerimizin karşılaştıkları problemlere çözüm üretmek için her ortamda çalışmalarını sürdürmüştür.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan olmak üzere, kuruluşundan günümüze kadar sendikamıza emek, ömür ve gönül veren tüm genel yönetim kurulu üyelerimize, şube başkanlarımıza, ilçe ve iş yeri temsilcilerimize hassaten tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz."

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV